'Çık efendi gibi özür dile!'

22.8.2017
'Çık efendi gibi özür dile!'
Şahan'dan, ırkçı paylaşımda bulunan Hakan Hepcan'a sert tepki!

Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan'ın attığı mesajda Galatasaraylı futbolcu için kullandığı maymun ifadesi büyük tepki çekti! Hepcan'ın kastettiği futbolcunun Bafetimbi Gomis olduğu öne sürüldü.

Bu olay sonrasında Galatasaray Kulübü de harekete geçti. Kulübün hukukçuları hem resmi hem de bireysel olarak Hakan Hepcan hakkında suç duyurusunda bulundu. Fransız oyuncu Gomis'in de Hepcan hakkında dava açmaya hazırlandığı kaydedildi. 

Irkçı söylem büyük tepki çekti

Hakan Hepcan, 'Bizim takım oturana kadar lig biter hacı. Galatasaray'da bi tane maymun var topa düşmanı gibi vurup yere falan atıyo kendini işimiz çok zor.' yazmıştı. Hepcan, gelen tepkiler üzerine söz konusu paylaşımı silip yanlış anlaşıldığını savundu. 'IrkçıHakanHepcan' hashtag'i ise kısa sürede Twitter'da en çok konuşulanlar listesinde 1. sıraya kadar yükseldi.

Söz konusu tweete tepkiler bununla da sınırlı kalmadı. Irkçı söylem, komedyen Şahan Gökbakar'ı da kızdırdı. Ünlü komedyen Instagram hesabından açıklama yaptı.

Konuyla ilgili ünlü komedyen Şahan Gökbakar Instagram hesabından şunları yazdı:

'Bu çocuk efendi ve kendi halinde yetenekli de bir çocuk ama malesef çirkin bir söylem dökülmüş parmaklarından. Ardından herkes yüklenince, 'yanlış anlaşıldım' demiş. Lan alenen Gomise maymun demişsin zibidi. Yanlış anlaması mı var! Siyahi bir futbolcuya ırkçı bir hakaret etmişsin. Çık efendi gibi özürünü dile 'çocukluk ettim, ırkçılıktan değil cahillikten oldu' vs. gibi bir mazeret bildir bari. Bu arada ben de ona zibidi dedim, yanlış anlaşıldıysam özür dilerim zabudo demek istemiştim...'


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler