Cinsel taciz davasında anlaşma sağlandı!

12.12.2019
Cinsel taciz davasında anlaşma sağlandı!
Taciz ve cinsel istismarla suçlanan Weinstein bazı mağdurlarla anlaştı.

Taciz ve cinsel istismar suçlarından yargılanan Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein mağdurlarla anlaştı.

Amerikalı ünlü Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein'in avukatları, müvekkillerinin tecavüz, taciz ve saldırıyla suçlayan kadınlardan bazılarıyla 25 milyon dolar tazminat karşılığında anlaştığını açıkladı.

Amerikalı ünlü Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein'in avukatları, cinsel istismar ve taciz mağduru kadınların bazılarıyla 25 milyon dolar tazminat karşılığında anlaştı. Tazminatın dağıtılacağı 30'dan fazla kişi arasında oyuncular ve Weinstein'in eski çalışanları bulunuyor.

Weinstein'le anlaşan kişilerin adları ise açıklanmadı.

Paz de La Huerta da aralarında

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan Amerikalı oyuncu Paz de la Huerta'nın avukatı Aaron Filler, müvekkilinin de bu kişiler arasında olmasını beklediğini söyledi.

Paz de la Huerta 2010'da Weinstein'i, cinsel istismar ile suçlamıştı.

Mahkeme onayı şart

Weinstein'in avukatlarının ve mağdur oyuncuların avukatlarının anlaşması yeterli olmayacak. Yapılan anlaşmayı mahkemenin de onaylaması gerekecek.

Varılan anlaşma uyarınca ödemeler iflas eden film stüdyosu The Weinstein Company'nin sigorta poliçelerinden yapılacak. Hakkındaki iddiaları reddeden Weinstein, tazminat ödenen kişilerin suçlamalarından sorumlu tutulmayacak.

Angelina Jolie de var

Bugüne kadar aralarında 30'dan fazla oyuncunun olduğu 70'den fazla kadın Weinstein'i tecavüz, cinsel taciz ve saldırıyla suçlamıştı. Bu kişiler arasında Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow ve Salma Hayek de vardı.

Kefalet bedeli 5 milyon dolar

67 yaşındaki Weinstein halen New York'ta tutuksuz yargılanıyor. Son duruşmada ise kefalet bedeli bir milyon dolardan beş milyon dolara çıkarıldı.

Weinstein ocak ayında iki kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yeniden yargıç karşısına çıkacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler