Çizgi Romandan beyaz perdeye uyarlanan X-Men filmi, Kuzey Amerika'da 57.5 milyon dolar hasılat ile box office listelerini alt üst etti.

18.7.2000Çizgi Romandan beyaz perdeye uyarlanan X-Men filmi, Kuzey Amerika'da box office listelerini alt üst etti. 75 miyon dolar bütçeli film, vizyona girdikten sonra ilk üç günde 57.5 milyon dolar hasılat yaparak vizyondaki filmler sıralamasında birinci, bu yılın en iyi hasılat sıralamasında ise dördüncü oldu. Filmde henüz fazla tanınmayan Avustralyalı aktör Hugh Jackman, tiyatrodan transfer olan Patrick Stewart ve Sir Ian McKellen, Oscarlı oyuncu Anna Paquin, ?arkıcı Famke Janssen ve Rebecca Romijn-Stamos rol alıyor. X-Men gösterime girdiği üçüncü günde 57.5 milyon dolar hasılat ile Box Office'de zirvede bulunan Scary Movie'nin yerini aldı. Scary Movie 26.1 milyon dolar ile ikinci sıraya düştü. Bu filmin 10 günlük toplam hasılatı ise 89 milyon dolar. The Perfect Storm 17 günde toplam 128.9 milyon dolar ile üçüncü sıraya düştü. X-Men, gösterime girdiği Cuma günü 21 milyon dolar hasılat ile büyük bir çıkış yaptı. Film bu çıkışı ile Jurassic Park-The Lost World, Star Wars Episode I ve Mission Impossible-2'den sonra dördüncü sıraya otururken yapımcı Ralph Witner'in yüzü gülüyor.Kaynak: İ.H.A.

Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


>> >> Çizgi Romandan beyaz perdeye uyarlanan X-Men filmi, Kuzey Amerika'da 57.5 milyon dolar hasılat ile box office listelerini alt üst etti.

Haberler