Damla Sönmez'den büyük başarı!

21.06.2019
Damla Sönmez'den büyük başarı!
Güzel oyuncu ABD'deki festivalde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne uzandı.

Güzel oyuncu Damla Sönmez, geçtiğimiz aylarda vizyona giren Sibel filminde gerçekleştirdiği performansıyla ABD'nin Seattle şehrinde düzenlenen film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülüne uzandı.

Daha önce “Uzun Hikaye”, “Ayla”, “Kampüste Çıplak Ayaklar”, “Çakal” ve “Kurtuluş Son Durak” gibi yapımlarda da başarıyla rol alan Damla Sönmez, oyunculuktaki başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor. 71. Locarno Film Festivali'nde FIPRESCI Ödülü'ne layık görülen Sibel filminin başrol oyuncusu olan Sönmez, bu yıl 45.'si düzenlenen Seattle Uluslararası Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü kazanarak haklı bir başarı elde etti.

Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti'nin birlikte yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Sönmez'in yanı sıra Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Meral Çetinkaya gibi isimler yer alıyor.

Babası ve kız kardeşi ile Karadeniz'in dağlık bir bölgesinde yaşayan ve dilsiz olan Sibel, sadece eski ve unutulmuş ıslık diliyle iletişim kurabilmektedir. Köylüler tarafından uğursuz sayılan ve dışlanan genç kızın hayatı, bir gün ormanda yaptığı gezinti sırasında saklanan bir yabancıyla karşılaşması ile bambaşka bir hal alacaktır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler