Dayı geri dönüyor!

12.11.2019
Dayı geri dönüyor!
Ezel dizisiyle hayatımıza giren ünlü Dayı karakteri geri dönüyor.

Ezel dizisinin en çok beğenilen karakterlerinden biri olan Ramiz Dayı'nın geçmişi, beyaz perdeye aktarılıyor. Türk televizyon tarihinde en fazla ses getiren karakterlerden biri olan Dayı karakterini odağına alan filmden ilk poster ve teaser geldi. Dizide Ramiz Dayı'nın gençliğini canlandıran Ufuk Bayraktar'ı sinema filminde de aynı rolde izleyeceğiz.

Filmin müjdesini ise aynı zamanda senaryosunu hapisteyken kaleme alan ve başrolde de yer alan Ufuk Bayraktar sosyal medya hesabından verdi.

Bayraktar'ın hapisten çıkış sahnesiyle başladı

Ufuk Bayraktar, karıştığı silahlı kavgada ruhsatsız silah bulundurduğu gerekçesiyle Eylül 2018'de 6 ay 17 gün hapis cezası almış ve Mart 2019'da tahliye olmuştu. Oyuncu Ufuk Bayraktar'ın cezaevinden çıkışı ile açılması planlanan çekim için abisi Uğur Bayraktar, 'Ufuk filmle ilgili ana konuyu orada yazıp bize verdi, senaryolaştırma çalışmaları devam ediyor. Filmin açılışını, onun cezaevinden çıkış görüntüsüyle yapmak istiyoruz. Gerekli izin için de Bakanlıkla yazışıyoruz.' demişti. Tanıtımda, filmi senaryolaştıran abi Bayraktar'ın dediği gibi, ilk sahnesi başrolde yer alan Ufuk Bayraktar'ın cezaevinden çıkış görüntüsüyle başladı.

Filmin senaryosunu daha önce de Kümes isimli bir filmin senaryosunu kaleme alan, aynı zamanda filmin başrolünde bulunan Ufuk Bayraktar'ın imzası bulunuyor. Senaryoda kendisine son olarak Keşif filmine attığı imzayla tanıdığımız Serkan Öztürk eşlik ediyor.

Çekimler önümüzdeki nisan ayında başlayacak

Bayraktar'ın cezaevindeyken hikaye danışmanlığını yaptığı film, Uğur Bayraktar ve Serkan Öztürk tarafından senaryolaştırıldı. Hatay, Samsun, İstanbul ve Ankara'da geçen 'DAYI: Bir Adamın Hikayesi'nin çekimleri, nisan ayında başlayacak.

2020 yılı içinde vizyonda

Ubay Film'in yapımını üstlendiği, yönetmenliğini Murad Zaloğlu'nun yaptığı 'DAYI: Bir Adamın Hikayesi' filminin başrolünde Ufuk Bayraktar yer alıyor. Ezel hayranlarını heyecanlandıran filmin 2020 yılı içerisinde vizyonda olması bekleniyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler