'Deliler' geliyor!

21.07.2018
'Deliler' geliyor!
Fatih Sultan Mehmet'in fedaileri 'Deliler'den ilk görüntüler heyecan yarattı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun fedaileri “Deliler” tarihin tozlu sayfaları arasından beyaz perdeye taşınıyor.

Cem Uçan’ın 8 yıldır üzerinde çalıştığı, son 2 yıldır prodüksiyon hazırlıkları gerçekleşen 'Deliler', Osman Kaya yönetmenliğinde hayata geçiriliyor. Cem Uçan'ın hem yapımcılığını hem de başrollerinden biri olan Gökkurt'u canlandırdığı filmde Aşgar'ı İsmail Filiz, Baba Sultan'ı Yetkin Dikinciler, Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya, Fatih Sultan Mehmet’i de Rüzgar Aksoy ve Alaca'yı da Nur Fettahoğlu canlandırıyor. Filmin kadrosunda Demet Tuncer, Mehmet Ali Karakuş, Gökçe Özyol, Mehmet Pala, Batın Uçan da yer alıyor.

Fatih Sultan Mehmet’in babası 2. Murat, Eflak topraklarını fethettiği zaman, Romanya Kralı Osmanlı ordusuna direnmekten vazgeçer. Toprağı yönetmek için yetki veren 2. Murat, teminat olarak da Romanya Kralı'nın 2 oğlunu alır. Kardeşler Vlad ve Radu, çocukluklarını Fatih Sultan Mehmet’le beraber Edirne Sarayı’nda geçirirler. 2. Murat ve Romanya Kralı öldükten sonra, Vlad, Fatih Sultan Mehmet tarafından Eflak’a Voyvoda olarak atanır. Küçüklüğünden beri içinde derin bir şiddet barındıran Vlad, orada Vatikan’ın ve Ejder Tarikatı’nın yönlendirmeleri ve dikteleriyle Fatih Sultan Mehmet’e karşı çok büyük bir kin ve nefret beslemeye başlar. Vlad, 23.734 Türkmen, Boşnak, Sırp, Arnavut ve Bulgar'ı kazığa oturttuğunu kendi beyan edince, Fatih Sultan Mehmet durumun sebebini öğrenmek için kendi habercisini gönderir. Vlad, gönderilen habercinin de başına sarığını çakıp geri gönderince, Fatih Sultan Mehmet de bu olayı çözmeleri için Deliler’i görevlendirir.

'Deliler' 23 Kasım’da seyirciyle buluşacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler