'Direniş Karatay'dan ilk teaser geldi

5.1.2018
'Direniş Karatay'dan ilk teaser geldi
Türkiye’nin ilk üniversite yapımı filmi Direniş Karatay'dan ilk teaser geldi!

KTO Karatay Üniversitesi'nin yapımcılığında hayat bulan yerli epik savaş filmi 'Direniş Karatay', dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan Kösedağ Savaşı ve döneme damgasını vuran devlet adamı Emir Celaleddin Karatay'ın hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Yönetmen koltuğunda Selahattin Sancaklı'nın oturduğu 'Direniş Karatay'da, Emir Celaleddin Karatay'a Mehmet Aslantuğ, Ahi Evren’e Fikret Kuşkan, Noyan karakterine ise Yurdaer Okur hayat veriyor. Burcu Özberk’in Türkan, Alperen Duymaz’ın Kutay ve Furkan Palalı’nın genç Mevlana’yı canlandırdığı filmin kadrosunda ayrıca Bahadır Yenişehirlioğlu, Volkan Keskin, Cahit Kayaoğlu, Fırat Temir, Yusuf Aytekin ve Ece Yaşar gibi isimler de yer alıyor.

Türkiye’nin en yüksek bütçeli savaş filmi olan 'Direniş Karatay', merkezine yerleştirdiği baba-oğul hikâyesi, gerçek karakterlerden yorumlanarak oluşturulan özgün senaryosu ile de güçlü dramatik öğeleri seyircisine sunuyor.

Alaattin Keykubat’ın zehirlenerek öldürülmesi üzerine tahta geçen oğlu Gıyaseddin, babası gibi güçlü karaktere sahip bir devlet adamı değildir. Bu zayıflık Moğolların baskısını ve Selçuklu üzerindeki iştahını artırmaktadır. Tüm tecrübe ve gücü ile halkı büyük bir direnişe hazırlayan Emir Celaleddin Karatay; kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla Anadolu’nun sessiz kahramanlarını yanına alacaktır...

Senaryosunda Selman Kayabaşı ve Uğur Uzunok’un imzasının bulunduğu, genel danışmanlığını ise Serdar Akar'ın üstlendiği 'Direniş Karatay', 9 Mart’ta vizyona girecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler