Diriliş: Ertuğrul Titus'u Serdar Deniz konuştu

31.1.2015
Diriliş: Ertuğrul Titus'u Serdar Deniz konuştu
'Rolümü yaparken çok zorlanıyorum'

Oyuncu Serdar Deniz, TRT 1 'de yayınlanan 'Diriliş: Ertuğrul' dizisinde Tapınakçılar'ın başkomutanı 'Titus' karakteriyle dikkat çekiyor. Deniz, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı... 
Ben Almanya'da büyüdüm ve 30 yıl orada yaşadım. Alman dizilerinde rol aldım, sunuculuk yaptım. 

'Üç ay ders aldım' 

'Diriliş: Ertuğrul' dizisine dahil olmamın ilginç bir hikayesi var. Geçen yaz Amerika yapımı 'Covert Affairs' dizisinde çalıştığım rol arkadaşım ile Türkiye'deki dizi sektörü ile ilgili konuşurken, cast direktörü Rabia Sultan Düzenli'den çok büyük övgülerle bahsetti. Facebook'tan arkadaşlık göndermiştim. İyi ki de göndermişim meğer Rabia da beni nerede bulacağını düşünüyormuş. Sonrası hızlı gelişti. Birkaç hafta içinde kendimi 'Diriliş: Ertuğrul' ekibinde buldum. 

'Titus' karakterine yaklaşık üç ayda hazırlandım. At binme, kılıç kullanma, ok atma ve dövüş derslerinin yanında tarihe uygun;yemek yeme, oturma kalkma, selam verme vs. gibi farklı davranış biçimleri üzerine çalıştım. Uzman hocalardan dersler aldım ve o tarih ile ilgili araştırmalar yaptım.

Rol gereği Müslümanlar'dan ve Türkmenler'den nefret eden bir karakteri canlandırmak, kendinizden nefret etmek gibi bir şey. Rolüm gereği çok zorlandım. Sportif ve bedensel zorlamalar zamanla aşılır. Bedensel olarak çalışırsınız ve gelişirsiniz, ama psikoloji başka bir şey. Bunun için bir içsel yolculuğa çıkmalısınız. Ruhani kapılarınızı açmalısınız. 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler