Dizisi filminden daha iyi iş yaptı

30.5.2017
Dizisi filminden daha iyi iş yaptı
Şevkat Yerimdar'ın ilk bölümü geçtiğimiz cuma günü yayınlandı.

İzleyicinin beğenisini kazanan Şevkat Yerimdar serisi, uzun bir bekleyişin ardından dizi oldu. Geçtiğimiz cuma günü ilk bölümüyle ekrana gelen dizinin izlenme değerlendirmesini yapan Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, televizyonda yayınlanan filmin reytingini de karşılaştırdı.

Dizisi filminden daha iyi iş yaptı

‘Şevkat Yerimdar’ın iki filmi çekildi ve bunlar ekranda gösterildi. Geçtiğimiz şubat ayında ‘Şevkat Yerimdar 1’ Kanal D’de ekrana gelmiş. Saat 22.30 civarı yayınlanmış, filmin izleyici kitlesinin olduğu ‘total’ ekipte 25’inci olmuş. Okur yazar ve eğitimli takımın toplandığı AB’de ise 35’inci olarak yer almış. Gelelim daha ilginç olan duruma;‘Şevkat Yerimdar 2’, dizinin oynadığı FOX’ta yayınlanmış;23 Şubat 2017’de. Yani birinci filmin hemen ardından. Tam karşılaştırma olması açısından söyleyeyim, dizisiyle aynı saatte hani çok izlenen zaman dedikleri aralıkta, saat 20.30’da. Durum yine parlak değil;total izleyicide 15’inci olmuş, AB’de ise 18’inci.

Recep İvedik'ten hallice

‘Şevkat Yerimdar’ dizisi geçtiğimiz cuma total’de 5’inci oldu AB’de ise 6’ncı... İzlenme oranı, daha ‘yayıncı ve yapımcıyı’ memnun edecek seviyede değil. Filminin durumuyla karşılaştırıldığında tabii ki kıyas kabul etmez bir tablo mevcut. Peki dizi nasıl? Ev ahalisi biraz izledi ve durumu özetledi;“Recep İvedik’ten hallice.” Ekip iyi ve ilerleyen bölümlerde cuma akşamının izlenen komedisi olur. İftar üstüne gider diyorum.


En Son Haberler


Haberler