Dünyanın en büyük kulüplerinden biri sayılan Real Madrid, futbol kulüpleri tarihinde bir ilke imza atarak 'Real' adıyla uzun metrajlı film çekti.

13.7.2005
Filmin tanıtımı Real Madrid'in maçlarını oynadığı Santiago Bernabeu Stadı'nda yapıldı


Madrid, New York, Senegal, Tokyo ve Venezuella'da toplam bir yıl dört ay süren çekimler için 6 milyon euro harcandı. Toplam 90 dakika süren film, İspanyolca, İngilizce, Japonca ve Fransızca dillerinde de çıkacak. 'Real' adıyla 25 ağustosta İspanya, daha sonra Los Angeles, Tokyo ve Pekin'de gösterime girecek olan filmin, yıl sonuna kadar Türkiye'ye de gelmesi bekleniyor. Real Madrid Kulübü, Türkiye'de filmin gösterilmesi için dağıtım firmalarıyla temasa geçileceğini de açıkladı. Filmin tanıtımı Real Madrid'in maçlarını oynadığı Santiago Bernabeu Stadı'nda yapıldı. Tanıtımda konuşan Başkan Florentino Perez, ''futbol, sinema gibi birşey. Birçok film futbola adanmıştır. Ve ben görevde olduğum beş yıldan bu yana Real Madrid'in filminin çekilmesinin hayalini kurdum. Dünyada ilk kez bir kulübün filmi sinemalarda gösterilecek'' dedi. Filmi çeken ve bir Real Madrid fanatiği olan yönetmen Barjo Manso ise ''bu filmi çekmek benim için çok büyük bir onur. Film iki temadan oluşuyor: Dört kıtaya seyahat ve kulübün içi. Birçok kulübün cesaret edemeyeceği ama Real Madrid'in izin verdiği kulübün gerçek hikayesini anlattık'' dedi. Tokyo'da Beckham, Senegal'da Zidane, New York'da Ronaldo, Venezuella'da Raul hayranlığı olduğunu belirten Manso, ''Senegal'de elektriğin bile olmadığı bir yerde 59 çocuk Real Madrid formasıyla dolaşıyordu. Bu inanılmaz birşey'' değerlendirmesinde bulundu. Dünyanın dört bir yanından basının yoğun ilgisinin göze çarptığı tanıtıma İker Casillas, Zinedine Zidane gibi takımın futbolcuları da katıldı. Japon gazeteciler, özellikle hayranı oldukları Beckham için Japonların filme büyük ilgi göstereceklerini savundu. Real Madrid kulübü ise bu açıklama ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.Kaynak: CNNTURK.com

En Son Haberler


>> >> Dünyanın en büyük kulüplerinden biri sayılan Real Madrid, futbol kulüpleri tarihinde bir ilke imza atarak 'Real' adıyla uzun metrajlı film çekti.

Haberler