Efsane Mulan'dan yeni fragman!

9.12.2019
Efsane Mulan'dan yeni fragman!
Disney'in efsane animasyonu Mulan'ın canlı çevriminden yeni fragman geldi.

Disney'in 1998 yapımlı aynı isimli animasyon filminin canlı çekim versiyonu olan Mulan'dan yeni fragman yayınlandı.

Bilindiği üzere Disney daha önce animasyon olarak çekilen ve büyük ses getiren bazı yapımların canlı çekim versiyonlarını üretmeye başlamıştı. İlk olarak 2010 yılında Alis Harikalar Diyarında filmini yeniden çeken ve bu filmin yakaladığı gişe başarısı sonrası Maleficent, Cinderella, The Jungle Book, Beauty and the Beast, Dumbo, Aladdin, The Lion King gibi klasik animasyonlar da canlı çekim olarak seyirciyle buluşmuştu.

Sakin bir yaşam sürdürürken onurlu bir savaşçıya dönüşen, bir ulusun ve gururlu bir babanın saygısını kazanan bir kızın destansı yolculuğunun ele alındığı filmin yönetmenliğini Niki Caro üstlenirken senaryosu Lauren Hynek, Rick Jaff, Elizabeth Martin ve Amanda Silver'ın kalemlerinden çıkıyor. Yifei Liu'nun Mulan'a hayat verdiği filmde Donnie Yen, Jet Li, Li Gong, Jason Scott Lee gibi aksiyon dünyasının önemli isimleri de yer alıyor.

Kadınların yalnızca kocasını mutlu edip çocuk doğurmak için var olduğunun düşünüldüğü bir çağda Mulan, seçenekleri konusunda pek mutlu değildir. Çin İmparatoru, her bir ailenin bir erkeğinin, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı korumak için İmparatorluk Ordusunda görev yapması gerektiğine dair bir karar verdiğinde, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta olan babasının sağlığı için korktuğundan, onun yerine erkek kılığına girerek savaşa katılır. Hua Jun isimli bir erkek olarak orduya katılan Mulan, her adımında içindeki güçten faydalanması ve gerçek potansiyelini benimsemesi gereken zorlu bir mücadeleye girişir. Savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkan genç kadın, bu süreçte komutanına da aşık olur.

Mulan 17 Nisan 2020'de sinemalarda olacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler