Efsane yazarın hayatı sinemalarda!

15.04.2019
Efsane yazarın hayatı sinemalarda!
Ünlü İngiliz yazar J.R.R. Tolkien'in hayatı beyaz perdeye uyarlandı.

Yazdığı kitaplar tüm dünyada milyonlar satan ve bu kitaplardan uyarlanan filmleri gişe rekorları kıran J.R.R. Tolkien'in hayatı beyaz perdeye uyarlandı.

Lord of The Rings serisinin yanı sıra kaleme aldığı kitaplarıyla efsaneleşen İngiliz yazar J.R.R. Tolkien'in yaşamını konu edinen Tolkien'in yönetmen koltuğunda Dome Karuoski otururken senaryosunda David Gleeson ve Stephen Beresford'un imzaları var. Filmde ünlü yazara Warm Bodies ve X-Men filmleriyle adını duyuran Nicholas Hoult ve eşi Edith Bratt'a Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile'ın yıldızı Lily Collins hayat veriyor.

Filmin diğer başrollerinde ise Craig Roberts, Anthony Boyle, Tom Glynn-Carney, Patrick Gibson ve Pam Ferris yer alıyor.

Tolkien, Lord of The Rings serisi, The Hobbit, Silmarillion, Hurin'in Çocukları ve daha nice edebiyat dünyasına kazandırdığı önemli eserle tanınan J.R.R. Tolkien’ın hayatını konu ediyor. Film, İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen JRR Tolkien'ın yetim kaldığı çocukluk döneminden itibaren yaşamının ilerleyen dönemine uzanıyor. Tolkien'in arkadaşlık ve aşkı keşfetme hikayesi anlatılırken diğer yandan da I. Dünya Savaşı Dönemi'nde Tolkien'in yaşadıklarına değiniliyor.

Tolkien 5 Temmuz'da Türkiye sinemalarında olacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler