Emilia Clarke'dan dizi hakkında şaşırtıcı açıklama

6.6.2016
Emilia Clarke'dan dizi hakkında şaşırtıcı açıklama
Game of Thrones dizisinin ünlü oyuncusu Emilia Clarke'dan samimi itiraflar.

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde ejderhaların annesi, feminist kraliçe Khaleesi olarak karşımıza çıkan Emilia Clarke, Glamour Dergisi’ne verdiği röportajda erkek hayranlarıyla karşılaştığında “Tamam memelerimi gördün. Tabii ki selfie çekilebiliriz” diye düşündüğünü söyledi.

Glamour dergisinden Jonah Weiner’e verdiği röportajda, dizinin kadın ve erkek hayranlarıyla karşılaşınca farklı hisse kapıldığını söyleyen Clarke, “Bir gün nefes kesen güzellikte bir kız bana ‘Khaleesi’yi izlemek bana güçlü bir kadın olabileceğimi hissettiriyor’ dedi. Kendi kendime ‘Bu usturuplu bir yaklaşım’ diye düşüdüğümü hatırlıyorum” dedi.

Diziyle ilgili soruları da yanıtlayan Clarke, diziyi izleyenlerin yüzde 40’ının kadın olmasıyla ilgili düşüncelerini şöyle anlattı: “Bu kadar çok kadının diziyi izlemesine bayılıyorum. Game of Thrones’a dışarıdan bakarsanız -kan, meme, ejderhalar ve küfür...

‘Bu erkeklere göre olmalı’ diyorsunuz. Ama bunları bir kenara bıraktığınızda olay örgüsü iktidar mücadelesinin etkileyici bir tasviri haline geliyor. Ve kadınlar bu diyaloğun bir parçası.”

Clarke, dizinin çekimleri esnasında kendini güçsüz hissettiği günler olduğunu söyleyerek, “Lanet peruğu takıp oraya çıkacağımı ve Khaleesi’nin beni tekrar ele geçirmesine izin vereceğimi biliyorum” şeklinde konuştu.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler