!f İstanbul Aynı Anda 34 Şehir, 40 Noktada!

7.1.2015
!f İstanbul Aynı Anda 34 Şehir, 40 Noktada!
Merakla beklenen filmler bu festivalde.

Dünyada ilk kez! f İstanbul tarafından gerçekleştirilen 'alternatif film dağıtım ve paylaşım' projesi! f², bu yıl Erivan'dan Kudüs'e 40 farklı noktaya ulaşacak. İş Bankası Maximum Kart ve İş'te Üniversiteli partnerliğinde ve Türkiye'nin önde gelen servis sağlayıcısı Medianova ortaklığında yapılacak! f², festival filmlerinden altısını İstanbul'la aynı anda 34 şehir, 40 noktaya taşıyacak.

Festivalin özel gösterimleri ve etkinlikleriyle yine çok konuşulacak programında bu yıl, alternatif dağıtım ve paylaşım' projesi! f² özellikle dikkat çekiyor.

İş Bankası Maximum Kart ve İş'te Üniversiteli partnerliğinde ve bulut bilişim servis sağlayıcısı Medianova ortaklığında altıncısı yapılacak! f²,! f İstanbul'un festival salonlarını Türkiye'de 29 şehrin yanı sıra Girne, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah'a taşıyacak. Festivalin son üç günü olan 20-21-22 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gösterilecek 6 film, 34 şehir ve 40 farklı noktada, 15 bin kişiye aynı anda ulaşacak. Gösterimlerin ardından İstanbul'da yönetmenlerle yapılacak söyleşiler internet üzerinden canlı yayınlanacak ve bu şehirlerdeki katılımcılar da sohbeti izleyip, yönetmenlere soru sorabilecek.

Ödüllü Filmler 34 Şehirde

Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen 'alternatif dağıtım ve paylaşım' projesi! f² kapsamında bu yıl;'Eggs', 'Water Easy Reach', 'Factotum' ve 'O' Horten' filmleriyle kendi takipçilerini yaratmış kült yönetmen Bent Hamer'ın o bildik kara mizahından bolca nasibini alan son filmi '1001 Grams/1001 Gram';İsrailli Nadav Lapid'in Cannes'ın Eleştirmenler Haftası'nda dünya prömiyerini yapan, sarsıcı ve son derece rahatsız edici bir toplum eleştirisi sunan 'Kindergarten Teacher/Yuva Öğretmeni';2003'te izlediğimiz The Yes Men'den beri aktivizme yepyeni bir soluk getiren, yaptıkları çılgın eylemleriyle bugün bile tartışılan Yes Men grubunun son beş yılına tanıklık eden 'The Yes Men Are Revolting/Yes Men İsyanda';Paris'te sürgünde yaşayan Suriyeli yönetmen Ossama Mohammed'in, Suriye'de yaşayan Kürt yönetmen Wiam Simav Bedirxan'ın internet yoluyla gizlice gönderdiği görüntülerle birlikte yönettikleri 'Silvered Water, Syria Self-Portrait/Gümüş Suyu: Suriye Otoportresi';Soma Yırcalı köylülerin zeytin ağaçlarının kesilmemesi için verdikleri mücadeleyi konu alan 'Ölmez Ağaç: Yırca Direnişi Belgeseli' ve Validebağ korusunun hemen sınırında, yeşil alan olarak ayrılmış küçük bir toprak parçasına dini bir tesis inşa etme kararından sonraki direniş günlerinden seslenen 'Validebağ Direnişi' gösterilecek.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleşecek 14.! f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12 Şubat'ta İstanbul'da başlayacak ve 26 Şubat'ta Ankara'ya ve İzmir'e uğrayacak. Festival biletleri ise 30 Ocak'ta indirimli ön satışta. Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.com
! f² nedir?


! f², bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen 'alternatif dağıtım ve paylaşım' projesidir. İş Bankası Maximum Kart ve İş'te Üniversiteli partnerliğinde ve Türkiye'nin önde gelen bulut bilişim servis sağlayıcısı Medianova ile ortaklaşa düzenlenen! f² kapsamında,! f İstanbul'un farklı bölümlerinden 6 film seçilmekte. Festivalin İstanbul ayağının son üç gününde gösterilen bu 6 film, aynı anda Anadolu'da 29 şehirde ve Girne, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah'taki sinemaseverlere ulaşıyor.

! f²'yi Kimler Düzenliyor?

! f² filmlerini! f İstanbul seçiyor, gösterimlerin organizasyonunu şehirlerdeki üniversiteler, dernekler, sanat inisiyatifleri ve sivil toplum kuruluşlardan sinemaseverler yapıyor. Gönüllülüğe dayanan bu işbirliği 6 yıldır kesintisiz sürüyor ve her yıl daha da büyüyor. Siz de bu sinema ağına katılmak ve kendi şehrinizde! f filmlerinin gösterilmesini sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gösterimler Nasıl Gerçekleşiyor?

! f² ortağımız olan Türkiye'nin önde gelen bulut bilişim servis sağlayıcısı Medianova, seçilen 6 filmi festivalin son üç gününde ortaklarımıza açıyor ve İstanbul sinemalarıyla aynı anda, internet üzerinden gösterime sokuyor. Yüksek görüntü kalitesiyle gösterilen bu filmler aynı anda tüm ortak şehirlerde sinemaseverlere ulaşıyor. İstanbul'daki gösterimlerin ardından filmlerin yönetmenleriyle salonda söyleşi yapılırken ortak şehirlerimizdeki izleyiciler de internet üzerinden bu anı canlı izleyebiliyor ve yönetmene sorularını gönderebiliyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler