Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? 18 Kasım'da sinemalarda!

10.11.2016
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? 18 Kasım'da sinemalarda!
J.K. Rowling hayranları için heyecan dorukta.

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ” bizi J.K. Rowling’in büyücüler dünyasına geri götüren yepyeni bir macera.  

Gişe devi son dört “Harry Potter” filminin yönetmeni David Yates’in başına geçtiği filmin baş karakteri olan büyü-hayvanbilimcisi Newt Scamander rolünü Oscar ödüllü Eddie Redmayne (“The Theory of Everything”) canlandırıyor. 

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ” 1926 yılında Newt Scamander’ın çok sayıdaki çeşitli büyülü yaratıkları bulmak ve belgelemek için küresel çapta gezisini tamamlamasının hemen ardından başlıyor. Kısa bir mola için New York’a gelen Scamander aslında oraya olaysız bir şekilde gelip gidebilirdi… eğer Jacob adındaki Büyüdışı (Amerikan İngilizce’sinde Muggle) , yanlış yerde bir büyücülük vakası ve hem büyücülük hem de Büyüdışı dünyalarında sorun yaratabilecek, Newt’a ait fantastik canavarlardan bazıları kaçmış olmasaydı.

Film J.K. Rowling’in ilk senaryo denemesi olsa da, yazarın çok popüler Harry Potter kitapları sinema uyarlamalarıyla tüm zamanların en yüksek hasılat elde eden film serisi oldu.  Rowling’in senaryosunun ilham kaynağı, Hogwarts’ta ders kitabı olarak okutulan ve filmdeki Newt Scamander tarafından yazılmış Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ’dı.

Film “Harry Potter” serisinden birçok kişiyi yeniden bir araya getirdi. Bunlardan bazıları yapımcılar David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves ve Lionel Wigram.

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ” Leavesden’deki Warner Bros. Stüdyoları’nda çeklildi ki burası on yıl boyunca “Harry Potter” filmlerine de ev sahipliği yapmıştı. Bazı sahneler ise Liverpool-İngiltere’de gerçek mekanlarda çekildi.

Warner Bros. Pictures’ın “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ”ın iki ve üç boyutlu sinema salonlarında dünya çapında gösterimi için planladığı tarih 18 Kasım 2016...


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler