Ferzan Özpetek'in son filminden beklenen fragman geld!

24.10.2016
Ferzan Özpetek'in son filminden beklenen fragman geld!
Ferzan Özpetek'in son filminden beklenen fragman geld! Muhteşem oyuncu kadrosuyla muhteşem bir fragman!

Ferzan Özpetek'in kendi kitabından sinemaya uyarladığı 'İstanbul Kırmızısı' adlı son filminden nihayet ilk fragman yayınlandı. Birbirinden ünlü Türk oyuncuların yer aldığı film için yönetmen Özpetek 'Benim ilk Türk filmim' tabirinde bulunuyor. 

Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Mehmet Günsür ve nejat İşler gibi yıldız oyuncuların başrolde oynadığı 'İstanbul Kırmızısı' ilk fragmanıyla beğenileri şimdiden topladı ve merak katsayısını artırmayı başardı.

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek filminin ön tanıtımını Roma'da yapmıştı. Filmi uyarladığı aynı adlı romanını 2014'te yazmıştı. 

“İstanbul Kırmızısı”nın Mart ayı başında gösterime girmesi bekleniyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler