Festivale 'Suma' damgası!

9.4.2018
Festivale 'Suma' damgası!
Komedi filmi Suma, Moskova Indie Film Festivali'ne damgasını vurdu!

Çukur dizisindeki rolüyle kariyerindeki yükselişine devam eden Erkan Kolçak Köstendil'in yazıp yönettiği kısa filmi Suma, 2018 Los Angeles Film Ödülleri'ndeki komedi dalında mansiyon ödülünün ardından Moskova Indie Film Festivali'ne de damgasını vurdu.

Suma, Su, Anason ve Şeker adlarındaki 4 kısa filmlik bir projenin ilki olan ve geçimlerini çöp toplayarak sağlayarak bir kadın ve bir erkeğin, sistem karşısında verdikleri mücadeleyi anlatan Suma'nın başrolünü Batuhan Bozkurt Yüzgüleç üstlenirken filmin kadrosunda İrem Sultan Cengiz, Zeynel Akbaş ve Esma Çamalan yer alıyor. Ocak ayında gerçekleşen Los Angeles Film Ödülleri'nde komedi dalında mansiyon ödülüne layık görülen Suma, Moskova Indie Film Festivali'nden de 7 ödülle döndü.

Filmin senaristi ve yönetmeni Erkan Kolçak Köstendil'i En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerinin sahibi yapan Suma; En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Müzik dalındaki ödüllerle beraber toplamda 7 ödülün sahibi oldu.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler