Filinta 8. bölümünde heyecan devam ediyor

9.2.2015
Filinta 8. bölümünde heyecan devam ediyor
Batının hızlı silahşörlerine karşı Filinta!

ES Film ve Maya Film ortak yapımı, TRT’nin her bölümünde heyecan, tansiyon, aksiyon ve yenilikleriyle seyircisini ekrana kilitlediği televizyon tarihinin ‘İlk Osmanlı Polisiyesi’ ‘Filinta’, 8. Bölümüyle Salı akşamı, yine bir ilk’e imza atacak. Türk seyircisinin bir Türk dizisinde ilk kez Western ile Osmanlı Polisiyesini bir arada göreceği ‘Filinta’ nın, bu haftaki yeni bölümüyle yine aksiyonu ve leziz gerilimiyle nefesler tutulacak…

Batının hızlı silahşörlüne karşı Filinta!  

Geçtiğimiz bölüm Banker Murad’ın (Serhan Süsler) tüm planlarını bozarak, hayatına elleriyle son veren ve Osmanlı Bankası kurulumunda hedefine yavaş yavaş ilerleyen Boris Zaharyas (Serhat Tutumluer) konuyla ilgili Padişahla(Bülent Alkış) görüşmelere başlamıştır. Bu arada İstanbul'a 5 kişilik güneyli bir Amerikan heyeti gelir. Amaçları Boris'le silah alışverişi yapıp, Amerika'da yeni bir iç savaş çıkarmaktır. Bu heyetin arkasında ise onları izleyen batının en yaman silahşoru ‘The Kid’ (Onur Şenay) vardır. Amacı heyeti öldürüp silahlara konmaktır. Mustafa ve ‘The Kid’ arasında İstanbul'da amansız bir kovalamaca başlar.

Acaba Kadı Gıyaseddin ve Filinta Mustafa Osmanlı'da düzenlenen bu sınır ötesi operasyonu önleyebilecekler midir? Batının en hızlı silahşoru önünde Mustafa'nın şansı ne olacaktır? Geçtiğimiz bölümün sonunda Uzun Tüfek’in (Özcan Varaylı) namlusunun ucundaki hedef olan Mustafa ve Kadı Gıyaseddin bu durumu nasıl çözecek? Lara ile dadısı sayesinde gizlice buluşan Mustafa’nın Boris Zaharyas’ın evinde ne işi var? Kadı Gıyaseddin’in kız kardeşi Hatice’nin (Ceren Yılmaz) Lara’nın yoksullara yardım için kurduğu vakıfta çalışmasıyla birlikte ikili arasında neler olacak? Tüm bu soruların cevabı Filinta’nın 8. Bölümünde.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler