Filinta oyuncularından darbe girişimine tepki!

22.7.2016
Filinta oyuncularından darbe girişimine tepki!
TRT 1'de yayınlanan 'Filinta' dizisi oyuncuları bir mesaj paylaştı.

Sezon içinde TRT 1'de yayınlanan 'Filinta' dizisinin oyuncuları, darbe girişimine tepkilerini sosyal medyada paylaştıkları mesajlarıyla gösterdi.

Dizinin resmi Twitter hesabında da yayımlanan videolu mesajda, oyuncu Ebubekir Öztürk, 'Değerli kardeşlerim aklımızı başımıza alalım. Ülkemizi paramparça etmek için her yolu deniyorlar. İslam coğrafyasında yaşanan acı olaylara şahit olduk ve olmaya devam ediyoruz. Bu yaşadıklarımız bir film gibi ama bir film değil. Gerçeğin ta kendisi.' dedi.

'Bekri' karakterini canlandıran Öztürk, Enfal Suresi'nin 30. ayetinde yer alan 'Allah, plan yapanların en hayırlısıdır' cümlesiyle başlayan videoda ayrıca, 'Sağcı, solcu, ülkücü demeden, din, mezhep, ırk ayrımı yapmadan gelin kenetlenelim. Devletimizi, vatanımızı, milletimizi, toprağımızı böldürmeyelim, sahip çıkalım. Plan yapanların en hayırlısı olan Allah Zülcelal Hazretlerine sizleri emanet ediyorum.' ifadelerini kullandı.

'Milletçe meydanlardayız'

Ekip, darbe girişimine karşı meydanlara gidilmesi yönünde yapılan çağrıya da destek vererek, 'Milletçe meydanlardayız' mesajını paylaştı.

Dizide 'Bıçak Ali' karakterini canlandıran oyuncu Cem Uçan ise, 'Gün birlik günü, dirlik günü. Korkmayın. Bu vatan bölünmez. Bölemezler.' mesajlarını paylaştı.

İstiklal Marşı'nın sözlerini de paylaşan Uçan, 'Ailemde soyadımı taşıyan her erkek, şanlı bayrağımız, ülkemiz ve insanımız için gözünü kırpmadan canını vermeye hazırdır. Böyle biline.' ifadelerine yer verdi.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler