Game Of Thrones'un yıldızından farklı bir drama

1.5.2015
Game Of Thrones'un yıldızından farklı bir drama
Maisie Williams, sinema filmi ile geliyor.

Dünyayı kasıp kavuran Taht Oyunları (Game Of Thrones) dizisinin yıldızlarından Maisie Williams, farklı bir drama ile sinema seyircisinin karşısına çıktı.

Carol Morley tarafından yazıp yönetilen BBC yapımı The Falling, 1969 yılında iki arkadaşın İngiltere'de sert bir kız okulundaki ilişkilerini konu ediyor.

Okulda bir trajedi patlak verir ve devamında kızlar arasında bayılma salgını yaşanır. Williams'ın canlandırdığı Lydia karakteri ise bunun nedenlerini sorgulamaya başlar.

Yönetmen Carol Morley, 'Ben toplu histeri fikrini seviyorum çünkü bu kollektif bir şey. Şimdilerde toplu psikojenik hastalık denilen bir grup insan var. Gerçekten bir kızlar okulunda film çekmek istedim çünkü ergen kızların, bir kızlar okulunun, sert bir kızlar okulunun içinde çok fazla olasılık olduğunu düşünüyorum.' dedi.

18 yaşındaki Maisie Williams senaryoyu okuduğunda Lydia karakterinin farklı yapısından ve gelgitlerinden çok etkilenmiş:

“Yapabileceğimi biliyordum. Lydia olmak istediğimi biliyordum. Ben onu bulabileceğimi onun ben olduğumu biliyordum. Ve yönetmenimiz Carol Morley’in bunu bilmesi beni şok etti. O da bunu gördü ve onun bunu bilmesi benim çok ilgimi çekti. Kimse daha önce beni böyle bir rolde görmemişti.”

Lydia’nın mistik dramasının konu edildiği “The Falling” aynı zamanda okulda eğitim gören ergenlik çağındaki kızların cinsel yaşamı keşfetmelerine de odaklanıyor.

İlk kez Londra Film Festivali’nde izleyiciyle buluşan film İngiltere’de vizyona girerken, Türkiye gösterim tarihi ise henüz belli değil.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler