Geri mi dönüyor?

23.03.2021
Geri mi dönüyor?
Absürt komedi dizisi Leyla ile Mecnun Exxen'le ekranlara dönüyor.

TRT 1 ekranlarında üç sezon boyunca yayınlanan absürt komedi dizisi Leyla ile Mecnun yeniden ekranlara dönüyor.

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre final yapamadan ekran yolculuğu sonlandırılan absürt komedi dizisi Leyla ile Mecnun, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın adımı ile yeniden ekrana taşınıyor. Exxen için aynı kadroyla çekileceği öğrenilen dizinin, yönetmen koltuğunda da yine Onur Ünlü oturacak.

Altuntaş müjdeyi Instagram sayfasından 'Acun Ilıcalı, Sihirli Annem'in ardından EXXEN için bir fenomen diziyi daha yeniden çektirecek. Ilıcalı, şimdi de Leyla ile Mecnun'un haklarını aldı. Geçen aylarda 10. yaşı kutlanan diziyi yine Onur Ünlü çekecek. Dizinin eski ekibiyle görüşmeler başladı. Çekimleri yaz aylarında başlaması planlanıyor.' sözleriyle duyurdu.

Yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı ve senaryosunu Burak Aksak'ın kaleme aldığı fenomen dizinin çekirdek kadrosunda Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür, Serkan Keskin, Osman Sonant, Cengiz Bozkurt ve Nalan Kuruçim yer alıyordu.

Dizinin konusu ise şu şekildeydi:

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen biri kız diğeri erkek iki bebek, hastanede boş yer kalmayınca aynı yatağa konurlar. Ailelerinin 'doğar doğmaz birbirlerini buldular' şakası üzerine, bebeklere beşik kertmesi yapılır ve kızın ismi Leyla, oğlanınki ise Mecnun olur.

Aradan yirmi beş yıl geçer. Leyla, İstanbul Üniversitesi'nde okurken, Mecnun ise Açık Öğretim'e devam eder. Her ikisinin de birbirlerinden haberi yoktur. Bir sabah, ailesi Mecnun'a durumu anlatınca, Mecnun gönülsüzce annesiyle birlikte Leyla'yı istemeye gider. Fakat ziyaret tartışmayla sonlanır; gönülsüz Mecnun ise Leyla'yi ilk gördüğü anda aşık olmuştur.

Leyla'yı etkileyebilmek için sürekli peşinden koşan Mecnun'un rüyasında bir gece Aksakallı bir Dede girer. Fakat bu dede rüyaların da dışına taşar.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler