Gezi Direnişi Belgeseli Paris'te

9.4.2015
Gezi Direnişi Belgeseli Paris'te
'Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek'' Paris'te izleyiciyle buluşuyor.

2010 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ''Ofsayt'' adlı belgeseli ile ''En İyi İlk Belgesel'' ödülünü alan Reyan Tuvi'nin yönetmenliğini yaptığı ve ilk gösterimi geçtiğimiz yıl İstanbul Film Festivali'nde yapılan belgesel, ön jüri tarafından seçilmesine rağmen, festival komitesi tarafından sansürlenmiş, belgesel yarışmasından ve festivalden çıkarılarak, sinema sektöründe büyük tartışmalara neden olmuştu.

12 Nisan'da Luminor-Hôtel de Ville'de gösterilecek 'Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek'' belgeselinin ardından, yönetmen Reyan Tuvi izleyicilerin sorularını cevaplayacak. Belgesel 13 Nisan'da Paris Türkiye Filmleri Festivali kapsamında Louxor-Palais du Cinéma'da tekrar izleyiciyle buluşacak.

Bu toprakların mozaiğini oluşturan ve Gezi'de yerini alan farklı yaşam tarzlarına ve ideolojilere sahip karakterlerin, kaderlerini değiştirme içgüdüsüyle, yeryüzünü nasıl hayal ediyorlarsa Gezi'de de öyle bir dünya kurmak için verdikleri mücadeleyi anlatan 'Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek'' belgeseli, bugüne dek Adana'dan Batman'a, birçok festivalde izleyiciyle buluştu.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler