'Guardians of the Galaxy 2' filminin çekimleri başladı

19.2.2016
'Guardians of the Galaxy 2' filminin çekimleri başladı
Serinin devam filmi en az ilki kadar iddialı geliyor.

Marvel Stüdyoları, 'Guardians of the Galaxy 2' için ilk çekimlere Atlanta, Georgia'daki Pinewood stüdyolarında başladı. 5 Mayıs 2017'de vizyona girmesi planlanan filmin yapımı Atlanta Pinewood stüdyolarında gerçekleşecek.

Bu filmde yönetmen koltuğunda James Gunn otururken, ilk koruyucular, yani Peter Quill/Star-Lord rolünde Chris Pratt, Gamora rolünde Zoe Saldana, Drax rolünde Dave Bautista, Rocket'i seslendiren Bradley Cooper, Groot'u seslendiren Vin Diesel gibi güçlü isimlerin yanı sıra Yondu rolüyle Michael Rooker, Nebula rolüyle Karen Gillan ve Kraglin rolüyle Sean Gunn geri dönüyor. Yeni oyuncuar arasında Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan ve Kurt Russell da bulunuyor. Filmde ekip yeni maceralarına devam ederlerken Peter Quill'in gerçek ailesiyle ilgili gizem perdesi aralanıyor.

'Guardians of the Galaxy 2' filminin yapımcılığını Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige üstlenirken, baş yapımcılığı Louis D'Esposito, Victoria Alonso, Jonathan Schwartz, Nik Korda ve Stan Lee üstleniyor.

'Galaksinin Koruyucuları' eleştirmenlerin ve seyircinin favorisi olarak dünya çapında 770 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti ve Marvel Sinema Evrenindeki en başarılı film çıkışı rekorunu kırdı. Buna ek olarak filmin müziği platinum kazanarak Grammy'e aday gösterilmişti.

Marvel Stüdyoları 2015'te 'Yenilmezler 2: Ultron Çağı' filminin yayınlanmasıyla birlikte emsali olmayan başarısını sürdürdü. Bu film beyaz perdeye çıktığında 191,3 milyon dolarlık gişe hasılatıyla tüm zamanların en büyük ikinci açılışını yaptı. Aynı zamanda sinemaya çıktığı her ülkede birinci sıraya yükselerek küresel anlamda 1,4 milyar dolarlık gişe hasılatı getirdi. Stüdyo aynı zamanda bir başka seri olan ve başrollerini Paul Rudd, Michael Douglas ve Evangeline Lilly'nin paylaştıkları 'Ant-Man' filminin de çıkışını başarıyla gerçekleştirdi. Film 17 Temmuz'da gişe hasılatlarında birinci sırada açılış yaparak dünya çapında 519 milyon dolarlık gişe hasılatı getirdi. Marvel markaları bu filmle birlikte peş peşe 12 filmiyle birinci sırada yurtiçi hasılat açılış rekorunu sürdürmüş oldu.

1969'da yayınlanan Marvel çizgi roman karakterlerini temel alan 'Galaksinin Koruyucuları ', 
'Iron Man,' 'The Incredible Hulk,' 'Iron Man 2,' 'Thor,' 'İlk Yenilmez: Kaptan Amerika,' 'Yenilmezler,' 'Iron Man 3,' 'Thor: Karanlık Dünya,' 'Kaptan Amerika: Kış Askeri,' 'Galaksinin Gardiyanları,' 'Yenilmezler 2: Ultron Çağı,' 'Ant-Man,' ve yakında beyaz perdeye çıkması planlanan 'Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı' (6 Mayıs 2016) : 'Doctor Strange,' (4 Kasım 2016;'Örümcek Adam,' (7 Temmuz 2017) : ve 'Thor: Ragnarok' (3 Kasım 2017) gibi destansı sinema neslini sürdürüyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler