Güzel oyuncu bu kez şaşırtacak!

5.7.2018
Güzel oyuncu bu kez şaşırtacak!
Scarlett Johansson, trans suç imparatoru Jean Marie Gill'e hayat verecek.

Scarlett Johansson bu kez transeksüel bir suç imparatoruna hayat verecek. Marvel Sinematik Evreni'nin seksi Karadul'u Scarlett Johannson hayatının en zorlu performanslarından birini sergileyecek. 

Yapımını Joel Silver’ın Silver Pictures, Tobey Maguire’ın Material Pictures ve Johansson’ın These Pictures yapım şirketlerinin üstleneceği biyografik film, daha çekimleri başlamadan tartışma yaratmayı başardı. Sosyal medya kullanıcıları, Johansson'ın kilolu, transeksüel bir adamı canlandırması ve karakterle daha çok benzerliği olan oyuncuların yerine karakterle fiziksel hiçbir benzerliği olmayan bir yıldızın, sırf popüler bir isim olduğu için seçilmesine tepki göstermeye başladı.

Tepkilerin tek sebebi 'Rub & Tug' da değildi. Filmin yönetmen koltuğuna oturacak olan Rupert Sanders, bir önceki projesi olan Kabuktaki Hayalet'te de Johansson ile çalışmıştı. Aslen Uzak Doğulu olan bir manga karakterini Amerikalı Johansson'ın canlandırması, filmin yapım aşamasında da oldukça tepki görmüştü. 'Whitewashing' akımı olarak bilinen bu durum, farklı etnik kökenlere sahip pek çok rolün beyaz tenli oyunculara verilmesi anlamına geliyor. 

Söz konusu filme geri dönecek olursak, 'Rub & Tug' Pittsburgh'te yaşamış olan Jean Marie Gill'in hikayesini konu alıyor. Bir suç imparatoru ve mafya olarak nam salan Gill, bir kadın olarak dünyaya gelse de bir masaj salonu ve fuhuş piyasası işlettiği 70'lerde bir erkek kimliğine bürünerek Dante ‘Tex’ Gill adını aldı. Ancak filmin ağırlık merkezi, Gill'in tutkulu aşk yaşadığı kız arkadaşı Cynthia ile olan ilişkisi olacak.

Pittsburgh Steelers futbol takımına steroid sağlayan ve çetelerden kurtulmak için eşcinsel toplumundaki bağlantılarını kullanan Gill'in cinsiyet değiştirdiği hiçbir zaman kanıtlanmadı, ancak her zaman 'Bay Gill' olarak hitap edilmeyi tercih ettiği biliniyordu. Hatta Pittsburgh Post-Gazette'de yayınlanan anma yazısında, Gill'in daha maskulen görünmek adına girdiği bir cinsiyet değiştirme ameliyatının ilk aşamalarında olabileceği belirtilmişti.

Senaryosunda Gary Spinelli'nin imzası olacak olan biyografik yapımın prodüksiyon tarihi henüz bilinmiyor. (Kaynak: beyzaperde.com)

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler