Güzel oyuncuya 24 saat yetmiyor!

11.5.2016
Güzel oyuncuya 24 saat yetmiyor!
Ayça Varlıer, bir set gününe neler sığdırdığını anlattı.

Atv ekranlarında yayınlanan ‘Kehribar’ dizisinde başrol oynayan Ayça Varlıer, bir set gününe neler sığdırdığını bir dergiye anlattı.

06.00: Uyandığımda ilk yaptığım şey;bir bardak su içmek oluyor. Kedilerimle beş dakika zaman geçirdikten sonra hemen duşa girerek güne başlıyorum. 06.30: Beni dizi çekimine götürecek araç geldiğinde kulaklıklarımı takıyorum. Listemden seçtiğim Coldplay'in 'Magic' adlı parçasını dinleyerek yola koyulmak beni motive ediyor. 09.00: Otele ulaşıyoruz. Eşyalarımı odaya yerleştirdikten sonra eğer vaktim varsa kahvaltı yapıyorum.

Türk kahvesi içerim

11.00: Çekime başlıyorum. Karavanda oyuncu arkadaşlarım ve yönetmenimle senaryonun üzerinden geçiyoruz. Kayda başlamadan önce de her zaman olduğu gibi orta şekerli Türk kahvemi içiyorum. 15.00: Çekim bittiğinde bir ayran içerek yorgunluğumu atıyorum. Yine prodüksiyon aracına binip Yalova-Yenikapı arabalı vapur seferi yapmak için yola koyulurum. Yaklaşık bir buçuk saat süren bu yolculukta kulaklığımı takarak günlük önemli telefon konuşmalarımı yaparım. 17.00: Ara öğünü arabalı vapura bindiğimizde ufak bir tost ve ayranla geçiştirerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yenikapı'da indikten sonra hemen TEM'e, Malkara yoluna koyuluyoruz.

Çekim sonrası oyun var

19.00: Arabada Tekirdağ'dan geçerken dizide söylediğim 'Yayla'nın Çimenine' adlı şarkıyı açıp çalışıyorum. Şoför Aykut da bana eşlik ediyor. 19.40: Akşam Tiyatrokare'nin 'Leyla'nın Evi' adlı oyununda sahneye çıkıyorum. Malkara Kültür Merkezi'ne giriş yapıyoruz ve hemen yanındaki tesiste köfte yiyoruz. 20.15: 'Leyla'nın Evi' oyunu başlıyor. 23.15: Oyun bittikten sonra tüm ekip Tekirdağ'da bir otelde kalıyoruz. Ertesi gün sabah erken kalkıp tekrar güne başlıyorum çünkü Tekirdağ'da o akşam 20.00'de yılın başında sahneye koyduğumuz 'Fosforlu Cevriye' romanından uyarlanan 'Fosforlu'nun Hikayesi' müzikalinde rol alacağım. Özetle;24 saatim genellikle 'Kehribar' dizi çekimleri, 'Fosforlu'nun Hikayesi' müzikali ve 'Leyla'nın Evi' oyunu arasında mekik dokumakla geçiyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler