Güzel oyuncuya 'Kapı' açık!

28.03.2019
Güzel oyuncuya 'Kapı' açık!
Aybüke Pusat Kapı filmiyle ilk kez bir sinema filminde rol aldı.

Oyunculuğa TV dizisi oyunculuğuyla başlayan Aybüke Pusat, kariyeri adına en büyük hayallerinden birini 'Kapı' ile gerçekleştirdi. 5 yıl önce Medcezir dizisiyle oyunculuk yapmaya başlayan Aybüke Pusat ilk kez uzun metraj bir yapımda rol alarak sinemayla da tanıştı.

1995 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Aybüke Pusat, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü de bitirerek iki üniversite bitirmeyi başardı. 5 yıl önce katıldığı Miss Turkey adlı yarışmada dereceye girmesinin ardından aldığı oyunculuk teklifleri sonrasında kendini kamera karşısında buldu.

Güzel oyuncu 2014 yılında rol aldığı Medcezir dizisinin ardından 2016 yılında O Hayat Benim ve Familya, 2017'de Söz ve 2018'de de Şahin Tepesi dizilerinde başarıyla yer aldı.

12 Nisan'da gösterime girecek olan Nihat Durak'ın yönettiği, senaryosu Filiz Üstün Durak'a ait olan 'Kapı' ile kariyerinin ilk sinema filminde rol alan Aybüke Pusat, filmde başrolleri Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Erdal Beşikçioğlu ile paylaştı. 

'Kapı'da Kadir İnanır ile Vahide Perçin'in canlandırdığı 'Yakup' ile Şemsa'nın torunu 'Nardin'i canlandıran Aybüke Pusat, ilk sinema filminde Nihat Durak, Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Erdal Beşikçioğlu ile çalışmanın sinema kariyerinde önemli bir kapı açtığını belirtti.
 
Mezopotamya’nın kalbinden, 2019’ün Türkiyesi’ne uzanacak olan ‘Kapı’ 12 Nisan’da sinemalarda olacak.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler