Hababam Sınıfı'nda vizyona beş kala!

23.3.2019
Hababam Sınıfı'nda vizyona beş kala!
Vizyon için geri sayıma geçen Hababam Sınıfı Yeniden'den saygı duruşu!

Vizyon için geri sayıma geçen Hababam Sınıfı Yeniden'de heyecan dorukta.

Türk sinemasının kült filmi, Mahmut Hoca'lı, İnek Şaban'lı, Damat Ferit'li ve tabii ki Hafize Ana'lı 'Hababam Sınıfı'nın yeni nesil filmi Hababam Sınıfı Yeniden'in vizyon tarihi yaklaştıkça heyecan da artıyor.

İlk filmin izinde!

Efsane yönetmen Ertem Eğilmez, öğrencilerden Tarık Akan, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe dışındaki oyuncular için gazeteye ilan vermişti ve tüm oyuncuları bu ilan üzerine başvuranlar arasından seçmişti.

Hababam Sınıfı ruhunu ve kardeşliğini 2019'da yepyeni öğrenciler ve öğretmen kadrosuyla yaşatacak olan 'Hababam Sınıfı Yeniden' ekibi de aynı yöntemi uyguladı.

Binlerce başvuru yapıldı

Yapılan başvurular binleri aştı! Titizlikle yapılan elemeler sonrasında oyunculardan 98 kişi deneme çekimine çağırıldı. Yoğun bir çalışma sonucu 69 kişi görüşmeye alındı. Gece gündüz süren çalışmalar sonunda 12 kişi rol almaya hak kazandı.

İlk buluşma efsane sınıfta!

Hababam Sınıfı Yeniden filminin yapımcı firması Hann, vizyon öncesi ilk buluşmanın Hababam Sınıfı Müzesi'nde yer alan efsane sınıfta yapılacağını duyurdu.

Duyuruda basın toplantısı ve Hafize Ana'nın karavanasından çıkan leziz yemeklerden yenileceği de yer aldı.

İşte duyurunun tam metni:

Hababam Sınıfı ile yemeğe davetlisiniz!  

‘Hababam Sınıfı Yeniden’ filminin basın toplantısı herkesin hatıralarında yer alan meşhur merdivenlerde gerçekleştirilecektir. 26 Mart Salı günü, Adile Sultan Kasrı’nda (Üsküdar) o merdivenlerde filmi konuşmaya ve Hababam ile karavana yemeğe davetlisiniz. 

‘Hababam Sınıfı Yeniden’ filminin yapımcılığını HANN, yönetmenliğini ise Doğa Can Anafarta üstleniyor. 

12:00 Buluşma
12:30 Basın Toplantısı 
13:00 Karavana Yemeği

Türkiye’nin en efsanevi sınıfında, eğitim devam ediyor! Gelmiş geçmiş en eğlenceli sınıfta, kuşaklar boyu süren gelenekler de her yıl, ustalara saygısını da unutmadan aynı coşkuyla yerine getiriliyor!  

Bu yılın yeni öğrencileri, hocaları ve birbirinden renkli karakterleriyle Hababam Sınıfı, yeni öğretim yılında büyük bir heyecan içerisinde. Çünkü, Özel Çamlıca Lisesi yeniden karma eğitime geçiyor ve okula yatılı kız öğrenciler geliyor!

Sınıfa yeni gelen kızlar ve Hababam erkekleri arasındaki tatlı rekabet elbette çok eğlenceli anlara da gebe! Kızlar ve erkekler birbirine meydan okurken, elbette her şey süt liman gitmiyor. 

Hababam'ın haylazları Duba Nuri, Format Hasan, Racon Faruk, Yakışıklı ve Düldül, sınıfa yeni katılan kız öğrencilerle beraber önce rakip sonra müttefik olarak eğlenceli bir maceraya çıkıyorlar!

Filmin yönetmen koltuğunda son dönemin dikkat çeken ismi Doğa Can Anafarta oturuyor. Senaryosunda Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey'in imzası bulunan filmin başrollerinde ise Altan Erkekli, Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Yusuf Çim, Fırat Albayram, Özge Özacar, Giray Altınok, Sami Aksu, Nazlı Pınar Kaya, Irmak Aydın, Mustafa Karaoğlu, Hasan Say, Hülya Duyar, Osman Alkaş, Deniz Yeşil Mavi, Nural Demirhan, Vural Ceylan yer alıyor.

Yapımcılığını HANN Medya'nın üstlendiği 'Hababam Sınıfı Yeniden' 5 Nisan Cuma günü sadece sinemalarda!


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler