Haluk Bilginer'e İran'a Giriş Yasağı

18.2.2015
Haluk Bilginer'e İran'a Giriş Yasağı
Haluk Bilginer: İran'a girmem yasaklandı.

İran karşıtı 'Rosewater' filminde bir avukatı canlandıran Haluk Bilginer, 'Benim İran'a girişim yasak. Orada film de yapamam' dedi.

Bilginer 'Baba Akbar' İsimli Avukatı Canlandırıyor

Oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer'in de yer aldığı Jon Stewart'ın ilk yönetmenlik denemesi Rosewater/Gül Suyu'nun Türkiye prömiyeri 14.! f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında Beyoğlu Fitaş Sineması'nda yapıldı. İran 'da 100 gün boyunca hapse atılan bir gazetecinin yaşadıklarını anlatan filmde Baba Akbar adında bir avukatı canlandıran Bilginer, gösterim sonunda sahneye çıkarak sinemaseverlerin sorularını cevaplandırdı.

'Benim İran'a Girişim Yasak'

Bilginer, 'Siz bana Mozart'ın 5. senfonisini açıklayamadığınız gibi ben de size bu filmi açıklayamam. Fakat şöyle cevaplayabilirim. Ben bu filmi çekerken bana İran'dan bir film teklifi geldi. Telefonun diğer ucunda bulunan kişi dünyaca ünlü bir yönetmendi. Ben de kendisine İran karşıtı bir film çekiyorum. Benim İran'a girişim yasak. Yıllarca da ne girebileceğim ne de orayla ilgili hiçbir şey yapamam dedim. Telefondan sadece 'hımm' diye bir ses geldi ve kapandı. Kapanış o kapanış bir daha aramadılar.' diye konuştu.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


>> >> Haluk Bilginer'e İran'a Giriş Yasağı

Haberler