Hashtag'den ilk kareler!

27.01.2020
Hashtag'den ilk kareler!
Korku gerilim filmi Hashtag'den ön afiş ve teaser görücüye çıktı.

Yönetmenliğini Başaran Şimşek’in üstlendiği ve senaryosunu Onur Böber - Özden Uçar ikilisinin kaleme aldığı korku gerilim filmi Hashtag'dan ön afiş ve teaser yayınlandı. 

Eski sosyal medya fenomeni olan Damla, Balaban, Öner, Gülben, Yaman ve Eylem’in başına gelenlerin anlatıldığı filmin oyuncu kadrosunda Özüm Çakır, Ela Yörüklü, Gülderen Güler, Burak Çoban, Ergülcan Akıncıoğlu, İrem Diri, Eren Emingil ve Elif İlkim Katmerci yer alıyor.
 
Yüzleşmeye hazır olun! sloganıyla yola çıkan film, zamana yenik düşmüş, sıradanlaşmış ve çıkış arayan bu altı fenomenin bir dağevinde yaşadıkları gerilimli ve korku dolu anlara odaklanıyor. Kendilerini deneysel bir filmin içinde bulan, gerçeklikle bağları kopan gençler nasıl bir olayın içine düştüklerini anlamaya çalışırken bir yandan da başlarına gelen bu olaydan kurtulmaya çalışırlar. Hashtag korku sinemasına farklı bir açıdan bakarak, sosyal medyada ünlenmiş fenomenlerin yüreğine korku salıyor!

Damla, Balaban, Öner, Gülben, Yaman ve Eylem 20’li yaşlarının ikinci yarısına gelmiş, kariyerlerine internet videoları çekerek başlamış ve zamanında çok iyi paralar kazanmış sosyal medya fenomenleridirler. Giderek kendilerini yenileyemedikleri ve arkalarından gelen yeni nesille rekabet edemez hale düştükleri için sıradanlığa düşmüş, kazançları azalmaya başlamış bir halde çıkış yolu aramaktadırlar. Geçmişte yaşadıkları bir olay nedeniyle uzun süredir bir araya gelmeyen grup, bir yapım şirketinden aldıkları ilginç bir film görüşmesi çağrısı üzerine bir araya gelirler. Damla ve diğerleri yapım şirketinin ofisinde, kendilerini karşılayan asistan kızdan filmle ilgili bilgileri alırlar. Hiç görmedikleri bir yönetmen ve senaryo olmamasına karşın film teklifini kabul eden grup, çekim mekanı olan görkemli dağevine giderler.

Hashtag CGV Mars dağıtımıyla 24 Nisan'da vizyonda olacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler