IKEA'dan Game of Thrones'a...

10.8.2017
IKEA'dan Game of Thrones'a...
Jon Snow'un giydiği pelerin IKEA kilimi çıktı!

HBO, hacklenme sonucu korsanların eline geçen Game of Thrones'un (Taht Oyunları) 7. sezonunda yayınlanmamış bölümlerini koruma çabasına devam ederken diziyle ilgili bilinmeyen bir gerçek açıklandı. Jon Snow'un giydiği kürk pelerinin aslında 15 dolarlık IKEA kilimi olduğu ortaya çıktı.

Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizisindeki karakterlerin giydiği kürk pelerinler, aslında IKEA kilimleri olduğu ortaya çıktı. 

Independent'ın haberine göre her bölümü için yaklaşık 10 milyon dolarlık bir bütçesi bulunan dizi, sanıldığının aksine kostümlere her zaman büyük paralar yatırmıyor. 

Özellikle Jon Snow'un üzerinde görmeye alışık olduğumuz kürk pelerinlerin, aslında ‘ucuz IKEA kilimleri' olduğu ortaya çıktı.

'Kullanabildiğimiz her şeyi kullanıyoruz! '

Dizinin kostüm tasarımcılarından Michele Clapton, sosyal medyada 'Game of Thrones'a bakışınızı değiştirecek gerçek' olarak nitelenen bu bilgiyi Los Angeles'taki Getty Müzesi'nde açıkladı. Clapton, 'Bu pelerinler aslında IKEA kilimleri. Gerçek bu. Kullanabildiğimiz her şeyi kullanıyoruz. Kesiyoruz, kırpıyoruz, sağlam deri kayışlar ekliyoruz.' dedi. 

Öte yandan haberde, IKEA kilimlerinin 15 ile 30 dolar arasında olduğu hatırlatıldı. Yani Game of Thrones'un en popüler kostümlerinden biri sadece 50-110 lira. 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler