İki Gözüm Ahmet, izleyicisiyle buluştu!

8.10.2020
İki Gözüm Ahmet, izleyicisiyle buluştu!
Zincirlerini kıran film Türkiye'den önce Avrupa sinemalarında vizyona girdi.

“İki Gözüm Ahmet” filmi Türkiye’den önce Avrupa sinemalarında vizyona girdi. Film Avrupa sinemalarının ardından yakın zamanda da Türkiye’de vizyona girecek ve beyaz perde üzerinde vizyona giren ilk ve tek Ahmet Kaya filmi olacak.

Özgün müzik sanatçısı Ahmet Kaya’nın hayatından kesitlerinin konu alındığı film, “İki Gözüm Ahmet” sonunda izleyicisi ile buluşuyor.

X Yapım tarafından çekilen ve yapımcılığını Ömer Demiral, Eşref Bukan ve Arafat Şavata’nın yaptığı filmin yönetmen koltuğunda ise sinemanın iki güçlü ismi Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop yer alıyor. Başrollerini Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Metin Yıldız, Ruhi Sarı, Yelda Reynaud ile Ekin Aktaş’ın paylaştığı “İki Gözüm Ahmet” özellikle yıllar önce Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) gecesinde yaşanan tüm olaylarını ve perde arkasını beyaz perdeye taşıyor.

Avrupa’da vizyona girdi

8 Ekim 2020 (bugün) itibarıyla başta Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Avusturya, Danimarka, İsveç ve Hollanda olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde 106 salonda aynı anda izleyicisi ile buluşan film, uzun zamandır en çok konuşulan, tartışılan sinema film olmuştu.

Film, unutulmaz sanatçının yaşam mücadelesini, barışçıl ve bütünleştirici yönünü ve de ana dilinden vazgeçmemesini konu alıyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler