İkinci Şans' filminin galası yapıldı

16.11.2016
İkinci Şans' filminin galası yapıldı
Özcan Deniz'in üstlendiği 'İkinci Şans' filminin galası yapıldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Özcan Deniz'in üstlendiği 'İkinci Şans' filminin galası yapıldı.

Kanyon AVM'de gerçekleşen gala öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Özcan Deniz, filmin Asmalı Konak dizisine benzer bir hikaye olmadığını belirterek, 'Nurgül Yeşilçay'la Özcan Deniz yan yana gelince, ister istemez bu çağrışım yapılıyor ama filmin Asmalı Konak'la alakası yok.' dedi.

Deniz, çekimlerin güzel geçtiğini belirterek, 'Hayatımın en rahat seti oldu. Hatta o kadar rahattı ki tedirgin oldum, başımıza bir şey gelecek mi diye. Allah'tan da gelmedi. Filmden beklentim de yüksek. Ekim ayı, sinemada tüm zamanların rekorunu kırdı. Türkiye çok kötü dönemlerden geçiyor. Biz de sinema bu sene kötü gider diye düşünürken, hem sinema hem televizyon reytingleri inanılmaz derecede canlandı. Yani bu kasım ayının da bereketli geçeceğini düşünüyoruz.'

Filmin başrol oyuncularından Nurgül Yeşilçay'ın senaryoyu okuduktan sonra etkilendiğini ve filmde yer almaya ikna olduğunu dile getiren Deniz, 'Ben ikna etmedim. Senaryo ikna etti. Beğenmeseydi ben bir şey yapamazdım. Senaryoyu ve karakteri çok beğendi. Oynamak istedi. Bu da benim için büyük bir avantajdı ve çektik.' ifadelerini kullandı.

Filmde 'Yasemin' karakterini canlandıran Yeşilçay ise Özcan Deniz'in muhteşem bir yönetmen olduğunu ve çekimler boyunca keyifli vakit geçirdiklerini söyledi.

Romantik dram türündeki filmde Deniz ve Yeşilçay'ın yanı sıra Mesut Can Tomay, Afra Saraçoğlu, Berrin Arısoy, Fulya Şirin, Anıl Altınöz, Aybike Turan da rol aldı.

Çekimleri, İstanbul ve Ayvalık'ta beş haftada tamamlanan filmin konusu şöyle: 

'Matematik öğretmenliği yapan Yasemin, geçmişte yaptığı bazı hataları bir türlü aklından çıkaramamış, Çiçek adlı kız çocuğu sahibi, tedbirli bir kadındır. Cemal (Özcan Deniz) ise herkesin tanıdığı bir restoranın sahibi, daha günlük yaşayan ve kadınların her zaman ilgi gösterdiği bir gurmedir. Cemal'in de Mahmut adında bir oğlu vardır. Birbirinden oldukça farklı karakterlere sahip bu iki kişinin ilk tanışmaları kavgalı olsa da zamanla büyük ama iki taraf için de sürdürmesi zorlu bir aşk başlayacaktır.'

Avşar filmin yapımını gerçekleştirdiği film, 18 Kasım'da sinemaseverlerle buluşacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler