İlker Kaleli’yi çıldırtan iddia

10.3.2016
İlker Kaleli’yi çıldırtan iddia
İlker Kaleli’yi çıldırtan iddia Kaleli, hakkındaki dolandırıcılık iddialarına cevap verdi.

İlker Kaleli, babası Recep Kaleli’yle kurduğu şirkete çekleri ödemedikleri gerekçesiyle nitelikli dolandırıcılık davası açıldığı haberine yanıt verdi.

İşte o açıklama:

Basın medya ve kamuoyuna   

Hakkımda dolandırıcılıktan dava açıldığı yönünde bir gazete çıkan haber tamamı ile gerçekdışıdır. Ben uzun yıllar yurtdışında yaşadım ve Türkiye’de ticaretle uğraşmadım, Türkiye’ye döner dönmezde oyunculuğa başladım.

Haberde adı geçen şirketle babamın şirketi arasındaki sorun, taraflar arasında ticari ilişkiden kaynaklı bir sorundur ve konunun suçla, ceza ile, dolandırıcıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Nitekim asılsız haberde adı geçen şirket tarafından Anadolu(Kartal) Cumhuriyet Savcılığı’na hakkımda yapılan şikayetle ilgili olarak savcılık,  takipsizlik kararı vermiştir, suçlamalarla ilgim olmadığı, şikayetin asılsız ve haksız olduğu savcılık kararı ile sabittir.

Ayrıca, haberde anılan konuyla ilgili olarak da İstanbul 18.apır ceza mahkemesi, hakkımda beraat kararı vermiştir.

Haberin asılsız olduğuna ilişkin, hakkımda Savcılık takipsizlik kararı ve İstanbul 18.Ağır Ceza Mahkemesi’nin beraat kararı ektedir.

Haberde adı geçen şirket yada kişilerin asılsız ve haksız şekilde adımı kullanmalarının, bu asılsız iddialarını gazetelere servis etmelerinin amacı, Şahsımı yıpratmak, asılsız haberleri kullanarak Şahsım’dan menfaat elde etmeye çalışmaktır. Haber içeriği tamamıyla yanlıştır, asılsızdır.

Saygılarımla,

İLKER KALELİ


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler