İş üstünde yakalandılar!

19.10.2017
İş üstünde yakalandılar!
Hacker çetesi, Düvenci-Şakrak çiftini hacklemeye çalışırken yakayı ele verdi.

Son dönemde sosyal medya hackerları, ünlülerin kâbusu haline geldi. Ünlü isimlerin internet hesaplarını ele geçiren çete, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yakalandı. Polisler, çoğu ünlü, 50 kişinin hesabını ‘Fishing’ (olta) yöntemiyle ele geçirerek, tehdit ve şantajla para isteyen siber çeteyi, 2 ayrı operasyonla çökertti. Yaşları 18-22 arasında olan siber çetenin lüks ve şaşaalı yaşamı, polisin dikkatini çekti. Siber polisi, çete üyelerinin evlerine sabah saat 05.00 sıralarında Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekiplerinin yardımıyla baskın yaptı.

Çeteden şikayetçi oldular

Polisin girdiğini fark edemeyen bir siber çete üyesinin, Ceyda Düvenci ve eşi Bülent Şakrak’ın hesabı üzerinde oynadıkları öğrenildi. Bu gelişme üzerine ünlü çift, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelerek çeteden şikâyetçi oldu. 

Çete 5 bin kişinin hesabını yönetiyor

Yürütülen soruşturmada, çete üyelerinin Erdal Özyağcılar, Gamze Özçelik, Tamer Karadağlı gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 5 bin kişinin hesabını ele geçirdiği öğrenildi.  

Tehdit ve şantajla para istiyorlar

Tehdit ve şantajla para isteyen siber çetenin 28 üyesi, karakoldaki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. (Akşam)


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler