Islamophobia filminin Türkiye’deki oyuncuları belli oldu

26.1.2017
Islamophobia filminin Türkiye’deki oyuncuları belli oldu
Film, İslam ve dünya barışı açısından önemli bir yapım olacak.

Tamamen bağış üzerine yapılandırılan ve bir kâr amacı gütmeyen, filmin getirisinin Unicef, Diyanet ve diğer yardım kuruluşları bünyesinde insani yardıma dağıtılacak olan uzun metrajlı sinema filmi, İslam ve dünya barışı açısından son derece önemli bir sinema filmi olmayı hedefliyor.

Giderlerinin tamamen barışa katkı sağlamayı amaçlayan, her dinden her kesimden her ırktan olan iş adamları ve sponsor hayırseverler tarafından karşılanacak olan bir yardımlaşma yapı olacaktır. Aralık ayında vizyona girmesi planlanan filmin çekimleri Hollanda, Belçika ve Almanya da yapılacak.

130 dakika sürecek film İngilizce, Türkçe, Almanca ve Hollandaca (Felemenkçenin Hollanda'da konuşulan lehçesi) olarak yayınlanacak.

Bu barış ve bağış içerikli olan Islamo-Phobia adlı film projesine Hollywood’un ve yapımcıların ilgisini çekmiştir. Her şeye rağmen bu filmin en önemli konusu islâm demek barış demek mantığı ile dünyaya gösterilecektir.

Hollywood’un dünyaca tanınmış en prestijli, en etkili ve en güçlü yapımcılardan ünlü Lübnanlı Arap Hristiyan asılı olan George Edde. Bu projenin ana yapımcısıdır, diğer yapımcı ise Ürdünlü iş adamı olan Mohammad Al-Naoimi’dir.

15 ülkeden yapımcı ve yürütücü yapımcının bu film projesine ilgi ve alaka göstermişlerdir. Ve bu projede yer almaktadır.

27 ülkeden çok etkili oyuncular yer almaktadır. Ayrıca bütün dünyanın tanıdığı çok önemli ünlü oyuncularda yer alıyor bu filmde. Başta, başrolü oynayacak olan, Oliver Stone’nun Müslüman olan oğlu Sean Ali Stone, Daniel Baldwin, Chris Mulkey, Ford Austin, Isabelle Adriani, Bobbie Philips, 
Türkiye’den Mahmut Cevh   er, Levent İnanır, Meryem Sevilen ve Wilma Elles yer alacaklardır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler