John Wick'ten duble müjdesi!

10.08.2020
John Wick'ten duble müjdesi!
Sevilen seri film John Wick'in dördüncü ve beşinci halkası birlikte çekilecek.

Keanu Reeves'in başrolde yer aldığı John Wick serisi hayranları için müjdeli haber geldi.

27 Mayıs 2022'de vizyona girecek olan John Wick 4'ün çekimleri henüz başlamadan John Wick 5'in müjdesi geldi. Yapımcı firma Lionsgate'ten serinin 4. ve 5. filmlerinin 2021’de arka arkaya çekileceği duyuruldu.

 

Lionsgate CEO'su John Feltheimer, John Wick için bir değil iki devam filminin hazırlıklarının sürdüğünü, başrol oyuncusu Keanu Reeves'in takvimi müsait olduğunda 2021 yılında bu iki filmi arka arkaya çekeceklerini açıkladı.

Feltheimer, hem John Wick 4'ün hem de John Wick 5’in şu anda senaryo aşamasında olduğunu belirterek,'Aksiyon serisinin iki filmi için de senaryo hazırlamakla meşgulüz. Keanu önümüzdeki yılın başlarında müsait olduğunda iki filmi de arka arkaya çekmeyi umuyoruz.' dedi.

2014 yılında 20 milyon dolar bütçeyle çekilen serinin ilk filmi dünya genelinde 86 milyon dolar hasılata ulaşırken, 2017 yapımı John Wick: Chapter 2, 171,5 milyon dolar, 2019 yapımı John Wick: Chapter 3 - Parabellum ise 326,7 milyon dolar hasılata ulaşmayı başarmıştı.

Öte yandan John Wick 4’ün yönetmeni Chad Stahelski, serinin üçüncü filmi Parabellum için çekilmiş ancak kullanılmamış sahnelerin yeni filmde yer alabileceğine işaret etmişti. The Hollywood Reporter’a konuşan Stahelski, Parabellum için çekilen iki aksiyon sahnesi olduğunu ancak filmde yer olmadığı için bu sahneleri kullanamadıklarını belirtmiş, “Bu yüzden bu iki sahneyi filmden çıkarmıştık. Çektiğim şeyin yüzde 90’ını John Wick 4’te kesinlikle kullanabilirim” demişti.

Matrix 4 de yolda!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan Keanu Reeves, halihazırda Matrix serisinin dördüncü filminin hazırlıklarına devam ediyor. Kış aylarında başlayan ancak virüs salgını nedeniyle mart ayında ertelenen çekimler şu sıralar Almanya’da devam ediyor.

Dizi uyarlaması da geliyor!

Filmin elde ettiği bu başarıların ardından, 8 Ekim 2019'da serinin video oyunu piyasaya sürüldü. Ayrıca herhangi bir aksilik olmaması durumunda bu yıl bitmeden, serinin katil karakteri The Continental'ı odağına alan dizi dijital yayın platformu Starz'da yayında olacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler