Joker'den ilk gün rekoru!

5.10.2019
Joker'den ilk gün rekoru!
Joker, ilk vizyon gününde 13,3 milyon dolarlık gişe geliriyle rekor kırdı.

Dünya prömiyerini yaptığı 76. Venedik Film Festivali'nden Altın Aslan ödülünü kazanan Joker bu başarısının tesadüfi olmadığını vizyona girdiği ilk gün elde ettiği gişe rakamıyla ispatladı.

Dünyaca ünlü oyuncu Joaquin Phoenix'in başrolünde olduğu film Joker, vizyona girdiği ilk gün 13,3 milyon dolarlık gişe geliri ile açılış rekoru kırdı.

The Wrap'ta yer alan habere göre film, gösterime girdiği ilk gece Kuzey Amerika'da 13,3 milyon dolarlık gişe geliri elde ederek, geçen senenin rekortmeni Tom Hardy'nin başrolünü oynadığı Venom: Zehirli Öfke'yi tahtından etti. Venom: Zehirli Öfke, geçtiğimiz yıl ekim ayında vizyona girdiği ilk perşembe gecesi 10 milyon dolarlık hasılata imza atmıştı.

Todd Phillips'in yönetmenliğini üstlendiği filmde başroldeki Phoenix'e Robert De Niro, Marc Maron, Zazie Beetz, Frances Conroy gibi isimler eşlik ediyor.

Güvenlik önlemleri artırıldı

Yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı son günlerin en tartışmalı filmi Joker, yayınlandığı ilk gün gişeye damga vurdu. +18 yaş sınırına sahip Joker şiddeti teşvik edebileceği yönünde eleştiriler almış ve 2012'de Kara Şövalye Yükseliyor'un Aurora, Colorado'daki galasında gerçekleşen silahlı saldırının kurbanlarının yakınları tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Maske ve kostümle gelinmesi yasaklandı

ABD'deki sinema zincirleri, muhtemel şiddet olayları yaşanabileceğine dair endişeler nedeniyle Joker'in gösterimlerine maske, kostüm ve oyuncak silahla gelinmesini yasaklamıştı.

Filmin konusu

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur'u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur'un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide topluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri'nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler