Jurassic World 3’ün ismi kesinleşti!

26.02.2020
Jurassic World 3’ün ismi kesinleşti!
Dinozorların evrenine yeni bir soluk getirecek filmin ismi belirlendi.

2015 yılında Jurassic World ve 2018 yılında Jurassic World: Fallen Kingdom olarak vizyona giren yapımlar gişede büyük başarı elde etmişti. Üçüncü filmin çekimlerine başlanması ile setten ilk fotoğraf ve filmin tam adı da geldi. 

Colin Trevorrow'un yönetmen olduğu filmden ilk fotoğraf da yönetmen tarafından paylaşıldı. Filmin ismi Jurassic World: Dominion olarak belirlendi.

Neden Dominion?   

Jurassic Park ile başlayan evren, çok beğenilmesi sebebiyle altıncı filmin çekimlerine başlandı. Gişede büyük başarı elde eden diğer yapımlar gibi, Dominion’u da çevreleyen ayrıntılar hala çok örtülü. Bu sebeple, izleyiciler isimden yola çıkarak  bir çok teori ortaya attı. Trevorrow'un paylaşımında, klakette görünen “Dominion”, filme dini bir gönderme yapıyor. Filmin konusunun, Fallen Kingdom sonrasını tasvir etmesi bekleniyor.

Bu başlık, filmde büyük bir değişiklik olacağına işaret ediyor. Dominion, Fallen Kingdom ile düşen bir krallıktan, yeni ve daha güçlü bir hakimiyete geçilmesini temsil ediyor. Vahşi doğaya bırakılan dinozorların daha geniş bir oyun alanında izleyeceğimiz filmde karakterleri daha zorlu mücadeleler bekliyor. İleriye dönük olarak daha büyük bir mücadeleye işaret eden isim dinozorların yaşamına yeni bir bakış açısı ekliyor. 

Dinozorlara karşı çıkabilmek ve hayatta kalmak için mücadele eden insanlığın üstünde, daha büyük güçleri de filmde görebiliriz. Dinozorların çoğalması, yönetmen Colin Trevorrow'un Jurassic World serisinde eklemek istediği bir noktaydı. Filmin ismi kesinleşmeden önce “Extinction” olarak da düşünülmüştü, eğer bu isim seçilseydi filmin sonunda dinozorların ölümü ve yok oluşu kaçınılmaz olacaktı. Bu isimle, mutlu bir son daha mümkün görünüyor. Nihai ölüm ve yıkımı temsil eden bir sıfat kullanmak yerine, başlık aynı zamanda otorite ile eşanlamlı bir kelime kullanıldı. 

Trevorrow, yönetmen koltuğuna “Dominion” ile geri dönüyor. Senaryo Emily Carmichael (“Pacific Rim: Uprising”) tarafından yazıldı. Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Laura Dern, Jeff Goldblum ve Sam Neill bu filmde de aynı rollerine geri dönüyorlar. 

Filmin gösterim tarihi 21 Haziran 2021 olarak belirlendi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler