Kahkaha tufanına hazır olun!

2.12.2019
Kahkaha tufanına hazır olun!
Ahmet Kural ve Murat Cemcir'li Baba Parası'ndan ilk poster görücüye çıktı.

1 milyar dolarlık mirasın peşine düşen bir ailenin komik hikayesinin resmedildiği ve başrollerinde ünlü ikili Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in yer aldığı Baba Parası'ndan ilk poster paylaşıldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini daha önce Ailecek Şaşkınız, Düğün Dernek ve Çalgı Çengi filmlerinde de görev yapan Selçuk Aydemir'in üstlendiği filmin diğer rollerinde Kural ve Cemcir'in yanında Devrim Yakut, duayen oyuncu Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin ve Özgür Emre Yıldırım, Ayhan Taş, Denzi Barut, Giray Altınok ve Osman Alkaç gibi oyuncular yer alıyor.

Kıbrıs’ta özel ders aldı

Sevenlerinin karşısına üç farklı karakterle çıkacak olan Ahmet Kural'ın filmde en baskın rolü ise Kıbrıslı Selim olacak. Kural, çok merak edilen Kıbrıslı tiplemesi için 'Kıbrıslı Selim rolü için günlerce çalıştım. Rol arkadaşım aslen Kıbrıslı olan usta oyuncu Osman Alkaş bana çok destek verdi. Kıbrıs’ta da birebir ders aldım ve Kıbrıslı soydaşlarımızla bol bol sohbet ettim. Ayrıca Youtube'dan Kıbrıslı kardeşlerimizin videolarını izledim. Konuşmalarını, espri anlayışlarını inceledim. Sette herkes çok beğendi. Kıbrıslı Selim'i hayranlarımın da çok seveceklerini umuyorum.' açıklamasında bulundu.

Filmin konusu

Bir zengin, bir fakir, bir siyahi, bir beyaz, bir profesör, bir cahil, bir köylü, bir şehirli, bir Hıristiyan, bir Müslümanın aynı babanın evladı olabilir mi? Eğer yakın zamanda ölen ve ömrü boyunca her çiçekten bal almayı kendine düstur edinen ülkenin en zengin ev çapkın insanının gayri meşru çocukları ve yasal varisleri olduklarını öğrenirlerse neden olmasın?

Kendilerine düşen payı almak için bekleyen kardeşler ikinci büyük şoku yaşarlar. Mirasın tamamına içlerinden sadece birisi sahip olabilecektir “en kötü olanı”. Ortada babasının mirasını koyduğu dev bir kasa vardır ve bu kasanın şifresini ancak babası gibi aç gözlü, düzenbaz, acımasız, zeki, uçarı çocuk bulabilecektir. Şifreyi bulmak için kardeşler arasında kıyasıya yarış başlar. Kardeşler, para için insanın ne kadar ileri gidebileceğinin komedisini sergilerler.

Baba Parası yılbaşında sinemalarda olacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler