Kapı'dan ilk fragman ve afiş!

14.03.2019
Kapı'dan ilk fragman ve afiş!
Kadir İnanır'lı Kapı filminin ilk fragman ve afişi görücüye çıktı.

Başrollerde usta oyuncular Kadir İnanır ve Vahide Perçin'in yer aldığı komedi dram filmi Kapı'nın ilk afişi ve fragmanı sonunda geldi.

Midyatlı Süryani bir ailenin dramını konu edinen filmin diğer rollerinde Timur Acar, Erdal Beşikçioğlu, Aybüke Pusat, Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez gibi deneyimli ve başarılı oyuncular var. 

Filmin yönetmenliğini İlk Aşk, Babam ve Mutlu Aile Defteri gibi başarılı yapımlara imza atan Nihat Durak ve senaristliğini ise Nihat Durak'ın eşi Filiz Üstün Durak üstleniyor.

Ahşap ustası olan Yakup ile eşi Şemsa, yıllar önce Mardin’den Berlin’e göç eder. Üç çocukları ve torunları ile birlikte Berlin’de yaşayan Süryani aile, burada düzenlerini kurup mutlu bir yaşam sürer. Ancak bir gün Mardin’den gelen beklenmedik haber ailenin hayatını değiştirir. Telefonda aldıkları haber yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir. Ailenin yıllar önce yaşadığı acı aldıkları haber ile yeniden canlanır. Yakup ve Şemsa vakit kaybetmeden Mardin’e giderler. Onlara bu yolculuklarında torunları Nardin de eşlik eder. Yıllar önce ayrıldığı köyüne geri dönen Yakup, gördükleri karşısında şok olur. Köyü terk edilmiş, evi ise yağmalanmış bir halde bulur. Evin kapısının sökülüp alındığı gören Yakup, kapının peşine düşmeye karar verir. Kapıyı bulmak için Nardin ve kapıyı yerinden söken kaçakçı Remzi ile yola çıkan Yakup önce Kayseri’ye oradan da İstanbul’a gider. Yakup kendisi için büyük önem taşıyan kapıyı bulabilecek midir?

Kapı filmi 12 Nisan'da sinemaseverlerle buluşacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler