Kayıp Balık Dori'den yeni afiş

25.3.2016
Kayıp Balık Dori'den yeni afiş
Maceraperest Dori'yle yolculuğa hazır mısınız?

“Kayıp Balık Nemo” filminde kimsenin unutamadığı mavi tanga balığı Dori maceraya hazır. Unutkan balığımız renkli denizaltında renkli ve komik hikayesiyle sinemaseverleri büyülemeye geliyor.

Andrew Stanton tarafından yönetilen (“Kayıp Balık Nemo” ve yapımcısı Lindsey Collins olan “Kayıp Balık Dori”, 2 Eylül 2016’da vizyona giriyor. Filmden yeni afiş meraklılarıyla paylaşıldı.

“Kayıp Balık Nemo” 2003’te en iyi animasyon dalında Akademi Ödülü kazanmıştır;ayrıca üç farklı dalda daha Oscar için aday gösterilmiştir;(orjinal  senaryo, orjinal film müziği ve ses kurgusu) . Ayrıca, En İyi Animasyon Komedi - Müzikal dalında Altın Küre Ödülüne aday gösterilmiştir. 2008’de Amerikan Film Enstitüsü “Kayıp balık Nemo’yu” yapılmış olan en iyi 10 animasyon filmi arasında saymıştır. “Kayıp Balık Nemo” beyaz perdeye çıktığında tüm zamanların en yüksek gişe hasılatını yapan film olmuştur. Dünya çapında ise en yüksek hasılatlı beşinci animasyon filmdir. Film, Facebook üzerinde 19 milyondan fazla beğeni almıştır ve Dori 25 milyondan fazla beğeniyle Disney ve Disney•Pixar filmleri içinde en çok beğenilen karakter olmuştur.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler