Kısa Çek Uzun Anlat Sinema Atölyesi başlıyor

5.6.2015
Kısa Çek Uzun Anlat Sinema Atölyesi başlıyor
Atölyenin ikinci dönemi 6 Haziran'da başlıyor.

2014 yılı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sağladığı destekle başlatılan Kısa Çek Uzun Anlat Projesi'nin ikinci eğitim dönemi 6 Haziran'da başlıyor.

Atölye sinemaya ilgi duyan lise ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir proje olma özelliği taşıyor.

Kısa Çek Uzun Anlat Sinema Atölyesi üç aylık bir eğitim süresince gençleri sinema sanatının incelikleriyle tanıştırıyor. Senaryo eğitimi ile başlayan atölye, storyboard ve sanat tasarımı, kamera ve çekim teknikleri, ses ve kurgu gibi eğitimleri kapsıyor. Bu konu başlıklarında verilen teorik eğitimlerin ardından uygulamalı eğitim sürecinde öğrenciler kendi kısa filmlerini çekiyor. Proje ayrıca öğrencilerin set ve stüdyo ortamlarını tanımasını hedefliyor ve bu amaçla dizi ve film setlerine ziyaretler gerçekleştiriyor ve öğrencileri sinema sektöründen profesyonellerle biraraya getiriyor. 
Proje hakkında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuyulu, 'Sinemaya ilgi duyan bütün lise ve ünivesite öğrencilerini başvuruya bekliyoruz. Projenin onlara sunacağı fırsatlar oldukça fazla. Bunların başında yeteneklerini keşfetmeleri geliyor' diye konuştu.

Genç sinemacıların ve sinemaseverlerin kurduğu bir sivil toplum kuruluşu olan Agah Uluslararası Sinema Derneği, gençlerin sinemaya olan ilgilerinin doğru yönlendirilmesi ve yeteneklerinin geliştirilmesi için çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu olmayı amaçlıyor.


En Son Haberler


Haberler