Kız Kardeşler'den ilk fragman!

6.02.2019
Kız Kardeşler'den ilk fragman!
Emin Alper’in yeni filmi Kız Kardeşler’den ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Emin Alper’in dünya prömiyerini 69. Berlin Film Festivali’nde yapacak yeni filmi Kız Kardeşler’den tanıtım fragmanı yayınlandı.

İlk filmi Tepenin Ardı ile Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde Caligari Ödülü kazanan, ikinci filmi Abluka ile Venedik Film Festivali’nin Ana Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’nün sahibi olan Emin Alper, bu yıl üçüncü filmi Kız Kardeşler ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dünya prömiyerini bu yıl 7-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 69. Berlin Film Festivali’nde yapacak olan Kız Kardeşler, festival tarihinde Türkiye’den Ana Yarışma bölümüne katılma başarısı gösteren 10. film olma özelliğini taşıyor. Usta oyuncu Juliette Binoche’un başkanlığını yaptığı jüri tarafından değerlendirilecek Ana Yarışma bölümünde Altın Ayı için yarışacak olan filmin oyuncu kadrosunda Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer gibi isimler yer alıyor.

Merakla beklediğimiz film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alıyor.

Reyhan, Nurhan ve Havva küçük yaşta öksüz kalan üç kız kardeştir. Annelerinin ölümünün ardından kardeşler, kasabaya farklı ailelerin yanına besleme olarak gönderilir. Birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan kardeşler, yeni yaşamlarına uyum sağlamakta epey zorlanır. Kızlar, yanlarında kaldıkları ailelerin yanında tutunamayınca, baba ocağına geri gönderilir. Aradan geçen yılların ardından köylerine dönen kardeşler, yeniden bir araya geldiklerinde kaçtıkları gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Liman Film ve NuLook Production’ın yapımcılığını üstlendiği Kız Kardeşler, yapım aşamasında, Eurimages (Avrupa Konseyi) , Berlin Film Fonu (MBB) , Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklendi. Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı film, 11 Şubat Pazartesi akşamı Berlin’deki dünya prömiyerinin ardından bu yılın ilk yarısında Türkiye’de seyirciyle buluşacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler