Kuzu Filminin Vizyona Girişi Ertelendi

23.12.2014
Kuzu Filminin Vizyona Girişi Ertelendi
Yönetmen Ataman filmi önce Erzincanlılara izlettiricek.

Kutluğ Ataman'ın yazıp yönettiği, 26 Aralık'ta gösterime girmesi planlanan 'Kuzu' filminin vizyon tarihi, yönetmen Ataman'ın annesinin ani ölümü nedeniyle ertelendi.

Annesini Dinledi

İletişim'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Erzincan'da yoksul bir annenin oğluna sünnet düğünü yapma çabasını mizahi bir dille anlatan 'Kuzu' filmini izleyen ve duygulanan Ataman'ın annesi Nursağ Ataman, filmin ilk olarak Erzincan'da gösterilmesini istedi.

Annesinin vasiyetini yerine getirme kararı alan Ataman, filmini önce Erzincan halkı ile buluşturup, gelecek aylarda vizyona sokma kararı aldı.

Başrollerini  Ünlü  Aktörler  Paylaşıyor

Başrollerini Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan ve Sıla Lara Cantürk'ün paylaştığı filmde, Nursel Köse, Taner Birsel, Güven Kıraç, Emel Göksu, Necmettin Çobanoğlu, Şerif Sezer, Erdal Yıldız, Nalan Kuruçim, Hikmet Karagöz, Sedat Kalkavan, Hakan Karsak, Gökhan Kıraç, Hülya Duyar ve Aysan Sümercan rol alıyor.

Altın Portakal'ı Almıştı

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film', 'En İyi Kadın Oyuncu', 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu', 'Behlül Dal Özel Ödülü' (Mert Taştan-Sıla Lara Cantürk) ve 'SİYAD En İyi Film' dahil 6 ödülün sahibi olan 'Kuzu', dünya çapında da birçok ödül kazandı.
En Son Haberler


Haberler