Lambadan rekor çıktı!

3.07.2019
Lambadan rekor çıktı!
Mayıs ayında vizyona giren Aladdin, 2019 yılının gişe rekorunu kırdı.

Yönetmenliğini Guy Ritchie'nin üstlendiği, senaryosunu ise Ritchie ile birlikte John August'ün kaleme aldığı Walt Disney yapımı Aladdin 2019 yılının gişe rekorunu kırdı.

Türkiye'de 24 Mayıs'ta vizyona giren film 5 milyon liranın (yaklaşık 950 bin dolar) üzerinde gişe hasılatı elde ederken dünya genelinde ise toplamda 876 milyon dolar hasılat elde etti. Bu rakam Aladdin'i 2019 yılında en yüksek hasılat elde eden film yaparken aynı zamanda Will Smith'in de en yüksek hasılat yapan çalışması oldu.

Başrollerde Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott, Marwan Kenzari, Navid Negahban, Nasim Pedrad ve Billy Magnussen gibi usta isimlerin yer aldığı müzikal fantastik temalı film izleyiciler tarafından çok beğenilirken, filmde müzikal sahnelerin tiyatral sahnelerden daha çok yer alması da eleştirmenler tarafından göz ardı edilmedi.

Smith'ten teşekkür videosu

Aladdin filminin bu başarısı üzerine başrol oyuncusu Will Smith filmi izleyenlere ve hayranlarına bir teşekkür videosu yayınlamakta gecikmedi. Will Smith, sosyal medyadan paylaştığı videoda 'Bugün Aladdin, Independence Day filmini geçti. Bu çok onur verici ve kariyerimin en yorucu işi oldu.' diyerek dünya genelindeki bütün hayranlarına birçok dilde teşekkür etti.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler