Lost’un yönetmeni TRT dizisinde

23.10.2014
Lost’un yönetmeni TRT dizisinde
Ünlü yönetmen yeni başlayacak olan Filinta dizisini çekecek.

Dizinin bazı sahnelerini çekecek

Dünyaca ünlü “Lost”, “Revenge”, “Prison Break” ve “Fringe” dizilerinde yönetmenlik yapan Bobby Roth, TRT’de yayınlanacak “Filinta” adlı dizinin bazı sahnelerini çekmek üzere Türkiye’ye geldi.

İzmit’te, kapatılan Seka Kağıt Fabrikası içindeki eski binalar değerlendirilerek oluşturulan SEKA Film Platosu bugün dünyaca ünlü yönetmen Bobby Roth’u ağırladı. Burada çekimleri devam eden ve Kasım ayında da TRT’de yayınlanmaya başlayacak Osmanlı dönemi polisiye dizisi ’Filinta’ için özel sahneler çekmek üzere gelen Bobby Roth ve dizi oyuncuları diziyi tanıttı. Bobby Roth, Filinta adlı Osmanlı polisiye dizisinin dünyada insanların ilgisini çekeceğini ve Türkiye’nin de tanınmasını arttıracağını söyledi.

Çekimlerin yapıldığı İzmit’teki Seka Film Stüdyosu’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bobby Roth, dizinin Amerikalı seyircinin de ilgisini çekeceğine inandığını söyledi: “Benim için bu dizide çalışmak büyük gurur. Hikâye çok ilginç. Şimdiye kadar çektiğim dizilere benzer izler taşıyor. ‘Lost’u Hawaii’de çekerken, oradaki insanların çok hoşuna gitmiş ve şehrin enerjisini yükseltmişti. Bu da öyle bir dizi. Böyle bir iş, Amerika’daki insanların da ilgisini çeker. Türkiye’de turizmi de artıracağını düşünüyorum.” Senaryosunu Altuğ Küçük’ün yazdığı, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın üstlendiği dizide başrolü Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür ve Naz Elmas paylaşıyor. Dizinin kasım sonunda yayına başlaması planlanıyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler