Marvel Sinematik Evreni'nin acı kaybı!

30.08.2020
Marvel Sinematik Evreni'nin acı kaybı!
Black Panther'in başrol oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti.

Marvel Sinematik Evreni'nin önemli karakterlerinden Black Panther'i canlandıran Chadwick Boseman kolon kanseri nedeniyle 41 yaşında hayatını kaybetti.

Vizyona girdiği 2018 yılında gişe rekorları kıran filmde canlandırdığı Kral T’Challa rolüyle hafızalara kazınan Boseman'a, ilk olarak 2016 yılında kanser teşhisi konulmuş ve tedavisine başlanmıştı.

Boseman'a ait sosyal medya hesabından ölümüne dair yapılan yazılı açıklamada, 'Chadwick Boseman'ın öldüğünü açıklamamız sonsuz bir üzüntüdür. Chadwick'e 2016 yılında III. evre kolon kanseri teşhisi kondu ve 4. aşamaya geçerken bu son 4 yıl boyunca bununla mücadele etti. Gerçek bir savaşçı olan Chadwick, her şeye rağmen çalışmak için ısrar etti. Marshall'dan 5 Bloods'a, August Wilson'ın Ma Rainey Black Bottom filmleri ve çok daha fazlası sayısız ameliyat ve kemoterapi sırasında ve arasında çekildi. Kral T'Challa'yı Kara Panter'de oynamak onun için bir onurdu. Karısı ve ailesinin yanında, evinde öldü. ⁣Aile, sevginiz ve dualarınız için size teşekkür eder ve bu zor zamanlarda özel hayatına saygı duymanızı isteriz.' ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Boseman'ın hayatını kaybetmesine ilişkin ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles'te yaşayan Boseman'ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiği belirtti.

Birçok yapımda rol aldı

Boseman, Black Panther filmindeki başarısıyla yine Marvel yapımı Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Avengers: Endgame filmlerinde de Kara Panter'i canlandırdı. Oyuncu ayrıca 5 Bloods, ölümünden sonra yayınlanacak Ma Rainey's Black Bottom ve aynı zamanda yapımcılığını da üstlendiği 21 Bridges filmlerinde de başarıyla rol almıştı.

Black Panter'e Oscar'da 3 ödül

Marvel Sinema Evreni'ne giriş yapan 'Black Panther' filmi, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere Afrika'daki yuvasına dönen Kara Panter'in hikayesini beyaz perdeye taşımıştı.

Joe Robert Cole ve Ryan Coogler'in yazdığı hikayeye göre ihanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini sağlamak için müttefiklerini bir araya getirip, Kara Panther'in bütün gücünü açığa çıkarmalıdır.

Black Panther filmi, 2019'daki Oscar ödüllerinde 'En İyi Özgün Müzik', 'En İyi Kostüm Tasarımı' ve 'En İyi Yapım Tasarımı' dallarında ilk sıraya girmiş ve törenin en çok ödül kazanan yapımlarından olmuştu.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler