Mavi Gece, 30 Ekim’de vizyonda

21.10.2015
Mavi Gece, 30 Ekim’de vizyonda
Bir erkeğin ruhu ile bir kadının ruhu yer değiştirirse ne olur?

Ayça Varlıer ve Fırat Tanış;başrollerini birlikte paylaştıkları fantastik komedi “Mavi Gece” filminde, kadın bedenindeki ruh ile erkek bedenindeki ruhun bir kaza sonucunda yer değiştirmesi ve birbirlerinin bedenlerinde yaşamak zorunda kalan, iki karakteri canlandırıyorlar. Sosyo-ekonomik yapıları farklı iki karakter;hastane sahibi zengin, ulaşılması zor bir kadın olan doktor Emel (Ayça Varlıer) ile maço, küfürbaz, çapkın bir taksi şöförü Zeki (Fırat Tanış) ‘nin bedenlerindeki ruhların değişmesiyle, yaşamlarına farklı bir pencereden bakarak, yaşanan komik yaşam hikayelerini anlatan, fantastik-komedi filmi “Mavi Gece” 30 Ekim’de vizyonda yerini alıyor.

Kültür Bakanlığı desteğiyle Tele yapım &35 MM Stüdyoları’nın yapımını üstlendiği filmin öyküsü, yazar Nazan Şara Şatana’ya, senaryosu Ahmet Hoşsöyler’e ait. Ayça Varlıer ve Fırat Tanış ile birlikte oyuncu Gökhan Mumcu Dr. Emel’in eşini, oyuncu Eda Bilgin Taksici Zeki’nin karısı rolünde canlandırıyor.

Erkek tavrı için erkek arkadaşından yardım aldı

Temmuz ayında çekimleri İstanbul’da gerçekleşen filmde Ayça Varlıer, “Kadın bedeninde bir erkek ruhu taşımak, erkek tavrılarına sahip olmak ve bunu anlayabilmek için, çekimlere başlamadan önce sokakta yolda, takside birçok erkeği gözlemlediğini, zaman zamanda erkek tavrı konusunda erkek arkadaşından ve yönetmen Ahmet Hoşsöyler’den yardım aldığını, ayrıca sosyoloji kitapları okuduğunu” söyledi.

Çekimler sırasında Fırat Tanış ile birbirimize rollerin tavrı ve duruşları konusunda yardımcı olduklarını belirten oyunucu Ayça Varlıer, 70 metre yüksekliğindeki galata kulesinin en tepesinde gece yapılan intihar sahnesinde zor anlar yaşadığını “bir boşlukta hissetiğini, yükseklikten çok korktuğunu” belirtti. Fırat Tanış ise “Hayatımın en entresan rolünü oynadım. Şimdiye kadar böyle bir rol oynamadım” dedi. Filmin senaryosunu ve yönetmenliğini yapan Ahmet Hoşsöyler ise “Kim olacağımızı, nasıl yaşayacağımızı seçerek doğmak bizim elimizde değildir. Herkes bir başkası olarak doğabilirdi. Ben, sen olarak doğabilirdik. Sende ben. İki farklı zıt kutuplara sahip karakterlerin birbirlerine farklı bir pencereden bakarak yaşamlarını ve düşüncelerini sorgulan hem güldüren, hem düşündüren bir film olduğunu söyledi”

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler