Meryem'e yazılan senaryo Seda'ya kısmet oldu

30.7.2016
Meryem'e yazılan senaryo Seda'ya kısmet oldu
Meryem'e yazılan senaryo Seda'ya kısmet oldu 1,5 yıl önce Uzerli için yazılan dizi Seda Bakan'a kısmet oldu.

Kadir Doğulu'nun Seda Bakan ve Mustafa Üstündağ ile başrolü paylaştığı ilk adıyla 'Beyaz Geceler', yeni adıyla 'Bana Sevmeyi Anlat' dizisinin çekimleri sürüyor. FOX'ta Ağustos ayında ekrana gelecek olan dizinin senaryosunun ilginç bir öyküsü var.

Yönettiği ilk filmi ‘Köksüz’le ödül alan Deniz Akçay'ın yazdığı 'Bana Sevmeyi Anlat'ın senaryosu, aslında 1.5 yıl önce Meryem Uzerli için kaleme alınmıştı. Ancak yurtdışından gelen ‘Leyla’ isimli kadının hikayesini anlatan bu proje daha sonra Meryem Uzerli ve yapımcının da içine sinmedi. Bunun üzerine Meryem Uzerli'nin dizisi için farklı senaristlerle çalışıldı. Deniz Akçay da bu sırada o dönemki adıyla 'Beyaz Geceler' adlı dizisinin senaryosunu Ay Yapım'a sattı. ATV'de ekrana gelmesi planlanan dizi için Cansu Dere'nin başrol oynayacağı bir tanıtım filmi çekildi. Sonra dizi, oyuncu kadrosu kurulamayınca ertelendi.

MAHKEMELİK OLACAKLARDI

Uçankuş'un haberine göre;Meryem Uzerli'nin 'Gecenin Kraliçesi' dizisi ekrana geldiğinde, bazı sahnelerin Deniz Akçay'ın senaryosundan izler taşıdığı görüldü. Şoke olan Akçay'ın, konuyu mahkemeye taşınmayı düşündüğü gündeme geldi. Daha sonra 'Gecenin Kraliçesi' sadece 15 bölüm sürdü. Deniz Akçay'ın dizisinin çalışmaları da bu arada sürdü. Önce Kadir Doğulu ve Gökçe Bahadır'la anlaşıldı. Sonra kadın oyuncu değişti ve Seda Bakan oldu.

Dün itibariyle yeni adıyla 'Bana Sevmeyi Anlat' dizisinin teaserı çıktığında ise Meryem Uzerli'nin 'Gecenin Kraliçesi' dizisiyle bazı sahnelerdeki benzerlik doğal olarak dikkati çekti. Yaklaşık 1,5 yıl önce Uzerli için yazılan dizi önce Cansu Dere, sonra Gökçe Bahadır derken şimdi Seda Bakan'a kısmet oldu.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler