Meryem Uzerli hakkında çıkan haberleri yalanladı

7.11.2014
Meryem Uzerli hakkında çıkan haberleri yalanladı
Bugüne kadar kimsenin ona ev hediye etmediğini söyledi.

Meryem Uzerli, Berlin’de bulunan La Banca Restoran’ın açılışına katıldı. Basına poz verdikten sonra Hürriyet  Kelebek’in sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu, anlaşma imzaladığı Dubaili kanal tarafından kendisine 1.5 milyon dolarlık bir ev hediye edildiği iddiası hakkında da konuştu: “Bugüne kadar kimse bana ev hediye etmedi ama etmek isterlerse ‘hayır’ demem yani! ”

Türkiye’ye dönmeye hazırlanan Meryem Uzerli, menajeri Dany Lyons ile geldiği mekân açılışında sorularımızı yanıtladı. Çok neşeli görünen ünlü oyuncu, “Keyfim yerinde. Berlin’de çok mutluyum ama ocakta İstanbul’a geleceğim. Bayağı özledim orayı. 1,5 senedir hiç gelmedim. Ev tuttum bu sefer, kızım Lara’yla orada kalacağım. Zaten artık benim evim Lara... Lara nerede olursa ben de orada olurum, ben neredeysem Lara da orada” dedi.

Arabam bile yok

Anlaşma yaptığı Dubaili kanalın patronları tarafından kendisine ev hediye edildiği iddiası ise Uzerli’yi güldürdü: “Bugüne kadar kimse bana ev hediye etmedi ama etmek isterlerse ‘hayır’ demem yani. Bu haberler doğru değil. Berlin’e yatırım yaptığım da doğru değil. Sadece Lara’yla yaşadığım evim var, o kadar. Arabam bile yok. Bir bisikletim var, ona biniyorum. Sırf haber yapmak için haber yapıyorlar. Bana ne ev hediye ettiler ne de yatırımım var.”

Kızım Türk kültürünü hissedecek

Meryem Uzerli, Berlin’de bir gününün nasıl geçtiğini de şöyle anlattı: “Sabahları Lara’yla kalkıyor, bisiklete biniyoruz. Parka gidiyoruz, kafeye gidiyoruz. Bazen arkadaşlarımla buluşuyorum. Şu an çok mutluyum, çünkü ocak ayından itibaren kızım da Türk kültürünü hissedecek. Almanya’da Türk kültürüyle çok bağlantımız yok, ailem de uzakta. Ama ocaktan itibaren Türk kültürüne alışacak, bu beni çok sevindiriyor.”

İlgiden rahatsız olmuyorum

Meryem Uzerli, Türkiye’de herkes tarafından tanınıyor. Almanya’da burada olduğundan daha rahat bir yaşam süren güzel oyuncu, buna rağmen Türkiye’de gördüğü ilgiden rahatsız değil: “Onda bir sorun yok. Hiç rahatsız olmuyorum. Rahatım.”

Kötü Türkçemi öğrenmesin

Uzerli, kızının Türkçeyi Türkiye’de öğrenmesini istiyor: “Lara’yla Almanca konuşuyorum, çünkü benim ana dilim Almanca. Kötü Türkçemi öğrenmesin. Çok daha iyi Türkçe konuşan birinden Türkçe öğrensin. Ocak ayından itibaren Türkiye’de yaşayacağım, o zaman Türk kültürüne, Türkçeye daha yakın olacak Lara...


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler